chceauto.pl
x
Nowy Ford Focus
Jeep Wrangler. Zdjęcia wnętrza

Jeep Wrangler. Zdjęcia wnętrza

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2017-11-09 Opinie
Jeep umiejętnie stopniuje napięcie przed zaplanowaną na koniec listopada premierą Wranglera nowej generacji. Samochód ten zostanie oficjalnie zaprezentowany na salonie w Los Angeles.

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Amerykanie najpierw pokazali kilka zdjęć nadwozia, teraz zaprezentowali wnętrze nowego Wranglera. Dane techniczne wciąć trzymane są w tajemnicy, jednak z przecieków możemy się już co nieco o nowym Wranglerze dowiedzieć. Sporo informacji niesie również dokładna analiza zdjęć...

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Wygląda na to, że największą nowością będą dwa rodzaje napędu wszystkich kół. Pierwszy z nich tzw. "part time" stosowany jest w samochodach typowo terenowych i cechuje się ręcznym dopisaniem napędu drugiej osi, często na postoju, oraz tym, że w trybie 4x4 nie można jeździć po asfalcie, a jedynie po luźnych nawierzchniach. Ograniczenia te wynikają z tego, że układ spięty jest na sztywno. Ten typ napędu był stosowany we Wranglerach do tej pory.

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Jednak w nowej generacji ma się pojawić również napęd tzw. "Full Time", a więc taki, który umożliwia stałą jazdę w trybie 4x4, niezależnie od rodzaju nawierzchni. Ten typ napędu Jeep stosował np. w luksusowym Jeepie Grand Cherokee. Układ taki posiada sprzęgło lub dyferencjał międzyosiowy, który zajmuje się procesem dystrybucji momentu obrotowego między osie.

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Na przedstawionych przez Jeepa zdjęciach widać samochód z napędem Part Time. Specjalną dźwignią kierowca może wybrać jeden z trybów pracy - 2H (napęd na tył), 4H (napęd wszystkich kół), N (bieg neutralny) i 4L (reduktor w trybie 4x4). Ponadto przyciskiem na desce rozdzielczej kierowca może zablokować tylny dyferencjał lub też naraz - przedni i tylny.

Niczego więcej w samochodzie terenowym w zakresie napędu nie da się zrobić.

Nowy Jeep Wrangler będzie oferowany w wersji krótkiej i długiej, ze sztywnym, również zdejmowanym dachem lub też miękkim softtopem.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Jeep Wrangler. Zdjęcia wnętrza - GALERIA ZDJĘĆ

Jeep Wrangler. Zdjęcia wnętrzaJeep Wrangler. Zdjęcia wnętrzaJeep Wrangler. Zdjęcia wnętrzaJeep Wrangler. Zdjęcia wnętrzaJeep Wrangler. Zdjęcia wnętrzaJeep Wrangler. Zdjęcia wnętrza

Zobacz także

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.