chceauto.pl
x
Jeep Grand Wagoneer wraca!

Jeep Grand Wagoneer wraca!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-09-04 Opinie
Jeep reaktywuje nazwę Wagoneer i Grand Wagoneer. Będzie produkcja seryjna obu modeli.

Jeep Grand Wagoneer Concept
Jeep Grand Wagoneer Concept
Jeep Wagoneer debiutował w 1962 roku. Był pierwszym samochodem z napędem na cztery koła zestawionym z automatyczną skrzynią biegów, pionierem pierwszego nowoczesnego SUV-a. W 1984 roku Grand Wagoneer dał początek klasie SUV-ów klasy premium, oferując nabywcom niespotykane dotąd wyposażenie standardowe, jak skórzana tapicerka, klimatyzacja, radia stereo oraz silnik V8 o dużej mocy i momencie obrotowym.

Formuła ta ma swoją kontynuację w zaprezentowanym właśnie koncepcie Grand Wagoneer. Samochód może pochwalić się bogatą gamą nowoczesnych technologii, w tym zelektryfikowanym układem napędowym, napędem 4x4 i pierwszym w historii SUV-ów ekranem dla pasażera.

Jeep Grand Wagoneer Concept
Jeep Grand Wagoneer Concept
Wersje produkcyjne Wagoneera i Grand Wagoneera mają pojawić się w salonach w przyszłym roku. Będą one produkowane w Ameryce, w Warren w stanie Michigan, niedaleko Detroit. Jako ukłon w stronę fabryki i siedziby marki, na szklanym dachu konceptu znajduje się mapa przedstawiająca Detroit i jego okolice.

Kiedy wersja produkcyjna Grand Wagoneera pojawi się w przyszłym roku, będzie się mogła pochwalić doskonałymi możliwościami dzięki trzem dostępnym systemom 4x4 i pneumatycznemu zawieszeniu Quadra-Lift, doskonałą dynamiką jazdy z niezależnym przednim i tylnym zawieszeniem, doskonałymi osiągami, zaawansowaną technologią, bezpieczeństwem i łącznością, nowym poziomem komfortu.

Jeep Grand Wagoneer Concept
Jeep Grand Wagoneer Concept
A co wiemy o koncepcie?

Design nadwozia konceptu Grand Wagoneer nawiązuje do charakterystycznego dla Jeepa atrapy chłodnicy, w kolorze obsydianowej czerni, z ikonicznymi już siedmioma szczelinami. Każda szczelina ma misternie wykonaną, lekką siatkę, a przestrzeń nad i pomiędzy każdą z siedmiu szczelin jest podświetlona, tworząc „ledowy” napis. Wzór ten tworzy elegancki kontur atrapy chłodnicy, uwydatniający szerokość i cały przedni pas samochodu.

Koncept osadzony jest na 24-calowych, wieloramiennych aluminiowych kołach z obsydianowymi akcentami, z nadrukiem 3D, które znajdują się tuż pod trapezowymi nadkolami pojazdu.

Jeep Grand Wagoneer Concept
Jeep Grand Wagoneer Concept
Tylne lampy LED rozciągają się od tyłu aż na boczne, tylne panele samochodu. Subtelny, tylny dyfuzor umieszczony jest pod pokrywą tylną i wspomaga aerodynamikę pojazdu, odprowadzając powietrze w celu uzyskania maksymalnej wydajności.

Grand Wagoneer oferuje okazałe wnętrze dla maksymalnie siedmiu pasażerów dzięki przestronnym, wygodnym fotelom kapitańskim w pierwszym i drugim rzędzie oraz trzeciemu rzędowi, po raz pierwszy występującemu w modelu Grand Wagoneer.

Przestronność wnętrza podkreślają duże, przeszklone okna.

Jeep Grand Wagoneer Concept
Jeep Grand Wagoneer Concept
Rozpiętość ekranów na tablicy rozdzielczej to prawie 45 cali. Składają się nań: umieszczony za kierownicą 12,3-calowy wyświetlacz z informacjami dla kierowcy, 12,1-calowy poziomy ekran dotykowy służący jako główny ekran na konsoli środkowej, z 10,25-calowym poziomym komfortowym ekranem dotykowym poniżej, oddzielonym konstrukcyjnym, aluminiowym skrzydłem. Dodatkowo, 10,25-calowy ekran po stronie pasażera zapewnia osobie siedzącej z przodu obsługę ekranu dotykowego na wyciagnięcie ręki.

Jeep Grand Wagoneer Concept
Jeep Grand Wagoneer Concept
Pasażerowie w drugim rzędzie mają do dyspozycji 30 cali całkowitej powierzchni ekranu, z 10,25-calowym komfortowym wyświetlaczem umieszczonym na konsoli środkowej pomiędzy dwoma fotelami kapitańskimi. Każdy pasażer w drugim rzędzie ma również dostęp do własnego, wykorzystywanego do celów rozrywkowych 10,1-calowego ekranu dotykowego.

Bogate technologicznie wnętrze jest oparte jest na całkowicie nowym systemie Uconnect 5 FCA, który zapewnia pięciokrotnie większą prędkość pracy w porównaniu z poprzednią generacją.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Jeep Grand Wagoneer wraca! - GALERIA ZDJĘĆ

Jeep Grand Wagoneer wraca!Jeep Grand Wagoneer wraca!Jeep Grand Wagoneer wraca!Jeep Grand Wagoneer wraca!Jeep Grand Wagoneer wraca!Jeep Grand Wagoneer wraca!Jeep Grand Wagoneer wraca!Jeep Grand Wagoneer wraca!Jeep Grand Wagoneer wraca!
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.