chceauto.pl
x
Jeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie ceny

Jeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie ceny

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-05-28
Jeep rozpoczął zbieranie zamówień na nową generację modelu Grand Cherokee 4xe. Pojazd występuje wyłącznie jako hybryda plug-in.

Jeep Grand Cherokee 4xe
Jeep Grand Cherokee 4xe
Grand Cherokee dostępny jest w wersjach Limited 4xe, Trailhawk 4xe, Overland 4xe i Summit Reserve 4xe. Samochód posiada wyłącznie hybrydowy układ napędowy łączący dwa silniki elektryczne o sumarycznej mocy 145 KM i pakiet akumulatorów o napięciu 400 woltów z czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem o mocy 272 KM i ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite.

Łącznie, układ napędowy 4xe generuje 380 KM i 637 Nm momentu obrotowego, zapewniając do 48 km zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym w cyklu mieszanym i do 51 km zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym w cyklu miejskim.

Jeep Grand Cherokee 4xe
Jeep Grand Cherokee 4xe
Czterocylindrowy, dwulitrowy silnik spalinowy należy do rodziny silników Global Medium Engine Grupy Stellantis. Jednostka wykorzystuje turbosprężarkę typu Twin Scroll o niskiej bezwładności zamontowaną bezpośrednio przy głowicy cylindrów.

Tradycyjny alternator zastąpiono wysokonapięciowym, chłodzonym cieczą generatorem. Połączony z kołem pasowym wału korbowego silnika za pomocą paska, generator obraca silnik spalinowy, zapewniając płynny rozruch przy niewielkim zużyciu paliwa i generując energię elektryczną potrzebną pakietowi akumulatorów.

Jeep Grand Cherokee 4xe
Jeep Grand Cherokee 4xe
Większy wysokonapięciowy silnik elektryczny jest zamontowany w skrzyni biegów, zastępując tradycyjny konwerter momentu obrotowego. Podwójne sprzęgło pozwala przekazać moc i moment z silnika elektrycznego i spalinowego.

Między silnikiem spalinowym a silnikiem elektrycznym zamontowane jest sprzęgło. Gdy sprzęgło jest otwarte, brak jest mechanicznego połączenia między silnikiem spalinowym a elektrycznym, a jazda odbywa się całkowicie w trybie elektrycznym. Kiedy sprzęgło jest zamknięte, suma momentu obrotowego z silnika 2.0 i silnika elektrycznego przenoszona jest poprzez automatyczną skrzynię biegów. Drugie, zmienne sprzęgło zamontowane za silnikiem elektrycznym zarządza sprzężeniem z przekładnią.

Jeep Grand Cherokee 4xe
Jeep Grand Cherokee 4xe
Jeep Grand Cherokee 4xe jest wyposażony w 400-woltowy pakiet akumulatorów o pojemności 17 kWh. Pakiet akumulatorów i elementy sterujące są zamontowane pod podłogą i mają specjalny układ ogrzewania i chłodzenia, który utrzymuje optymalną temperaturę pracy.

System napędu hybrydowego Jeepa Grand Cherokee 4xe obejmuje zintegrowany moduł podwójnego ładowania (IDCM), który łączy system ładowania akumulatora i przetwornicę DC/DC w jednym urządzeniu oraz nowej generacji moduł inwertera mocy (PIM). Elementy te są umieszczone w stalowej obudowie, chroniącej przed uszkodzeniem i zamontowanej pod nadwoziem.

Jeep Grand Cherokee 4xe
Jeep Grand Cherokee 4xe
Cały elektroniczny układ wysokiego napięcia jest odpowiednio uszczelniony i wodoodporny. W Jeepie Grand Cherokee 4xe z certyfikatem Trail Rated głębokość brodzenia wynosi do 61 cm.

Ceny Jeepa Grand Cherokee 4xe zaczynają się od 379 tys. zł. Na tyle wyceniono wersję Limited, która wyposażona jest w napęd wszystkich kół Quadra-Trac z reduktorem. Takie samo auto w wersji Overland kosztuje 420 tys. zł.

W gamie znajdują się również dwie wersje wyposażone w układ napędu wszystkich kół Quadra-Drive II z elektroniczną blokadą tylnego dyferencjału ELSD. Wersja Trailhawk kosztuje 398 100 zł, a topowa, doskonale wyposażona Summit Reserve - 460 tys. zł.

Jeep Grand Cherokee 4xe pojawi się w salonach w czwartym kwartale 2022 roku.

Jeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie ceny - GALERIA ZDJĘĆ

Jeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie cenyJeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie cenyJeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie cenyJeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie cenyJeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie cenyJeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie cenyJeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie cenyJeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie cenyJeep Grand Cherokee 4xe już w sprzedaży. Polskie ceny

Zobacz także

Nowy Jeep Grand Cherokee

Nowy Jeep Grand Cherokee 2021-09-30

Jeep zaprezentował Grand Cherokee'a nowej generacji. Po raz pierwszy w niemal 30-letniej historii tego modelu, Grand Cherokee będzie dostępny jako hybryda plug-in o nazwie 4xe.Wygląd nowego Jeepa Grand Cherokee nie jest zaskoczeniem. Na początku roku...
Jeep Grand Cherokee L. Nowość!

Jeep Grand Cherokee L. Nowość! 2021-01-08

Jeep zaprezentował oficjalnie Grand Cherokee nowej generacji. Na początek pokazano siedmioosobową wersję o zwiększonym rozstawi osi o nazwie Grand Cherokee L.Samochód został zaprojektowany z myślą o rynku amerykańskim, gdzie będzie należał do...
Fiaty, Jeepy i Alfy Romeo w wyprzedaży

Fiaty, Jeepy i Alfy Romeo w wyprzedaży 2019-11-20

Fiat Chrysler Automobiles rozpoczął wyprzedaż rocznika 2019. Akcja obejmuje wszystkie marki samochodów osobowych należące do Grupy: Alfa Romeo, Fiat, Jeep oraz Abarth i jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.Obniżki cen...
Szereg nowych modeli i ekspansja Jeepa

Szereg nowych modeli i ekspansja Jeepa 2018-06-07

Na specjalnym spotkaniu z inwestorami, które odbyło się we włoskim Balocco prezes grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Sergio Marchionne zdradził plany należących do koncernu marek na najbliższe kilka lat.Najważniejszą obecnie marką w portfolio FCA...
Chińczycy przejmą Jeepa?

Chińczycy przejmą Jeepa? 2017-08-21

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie – Jeep – może wkrótce zmienić właściciela. Chęć nabycia amerykańskiej legendy wrazili właśnie Chińczycy!Jeep, który – przynajmniej w USA – nie ma ostatnio dobrej prasy (głośne wpadki...
Jeep Grand Cherokee Summit Signature

Jeep Grand Cherokee Summit Signature 2017-04-25

Na wybranych rynkach europejskich, w tym w Polsce, Jeep poszerzył możliwości personalizacji swojego flagowego modelu, czyli Grand Cherokee o pakiet pakiet Summit Signature. Dostępny w wersji wyposażenia Summit pakiet zawiera m.in. 20-calowe aluminiowe...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS