chceauto.pl
x
Infiniti wycofało się z Europy. Serwisy zostają

Infiniti wycofało się z Europy. Serwisy zostają

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2020-05-21 Opinie
Przez kilkanaście lat Infiniti dostarczało w Europie samochody klasy premium. W sumie na Starym Kontynencie sprzedano ponad 55 tysięcy samochodów. Wraz z oficjalnym zakończeniem sprzedaży nowych pojazdów z dniem 1 kwietnia 2020 r. Nissan, do którego należy marka Infiniti, uruchomił sieć autoryzowanych serwisów przeznaczonych dla osób, które posiadają auto tej marki.

Wybrano ponad 150 placówek rozmieszczonych w całej Europie Zachodniej i Środkowej, a ich personel został przeszkolony w zakresie pełnej obsługi samochodów marki Infiniti, obejmującej przeglądy okresowe oraz naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Około 90 procent tych autoryzowanych serwisów to dotychczasowi partnerzy marki Nissan.

Przez wszystkie lata obecności w Polsce Infiniti sprzedało 4261 samochodów. Dotychczasowe sześć Centrów Infiniti w największych miastach Polski będzie nadal funkcjonować jako Autoryzowane Serwisy Infiniti, z drobnymi zmianami. W Warszawie i Wrocławiu placówki będą działać w tych samych miejscach, co dotychczas. W Gdańsku zmienia się lokalizacja serwisu, natomiast klienci Infiniti w Krakowie, Poznaniu i Sosnowcu będą obsługiwani przez sąsiednich dealerów Nissan Japan Motors.

Przypomnijmy, że plan zakończenia sprzedaży samochodów Infiniti w Europie Środkowej i Zachodniej ogłoszono w marcu 2019 roku. Już wówczas zapowiedziano, że salony zostaną zamknięte 31 marca 2020 roku. Wobec utrzymania autoryzowanych serwisów, właściciele samochodów nie muszą się obawiać o kwestie gwarancji, czy też bieżące serwisowanie samochodów.

Infiniti nadal jest obecne na rynkach Europy Wschodniej.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Infiniti znika z Europy!

Infiniti znika z Europy! 2019-03-13

Zarząd Nissana podjął w końcu trudną decyzję. W najbliższych miesiącach rozpocznie się wycofywanie ze Starego Kontynentu luksusowej marki Infiniti.W oficjalnym komunikacie japońskiego producenta czytamy, że: "Firma INFINITI Motor Company ogłosiła...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.