chceauto.pl
x
Hyundai Santa Fe V generacji. Dane techniczne

Hyundai Santa Fe V generacji. Dane techniczne

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-08-10
Miesiąc temu Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia Santa Fe V generacji. Teraz ujawniono dane techniczne tego futurystycznie wyglądającego pojazdu.

Hyundai Santa Fe V
Hyundai Santa Fe V
Nowy Santa Fe jest większy od poprzednika, chociaż nie aż tak bardzo, jak mogłyby sugerować zdjęcia. Długość nadwozia wzrosła o 4,5 cm do 4,83 m, natomiast rozstaw osi zwiększył się o 5 cm, do 2,81 m. Dzięki temu bardziej obszerne jest wnętrze.

Pojemność bagażnika w konfiguracji pięciomiejscowej wynosi 725 litrów, czyli o 91 litrów więcej niż obecnej generacji. Więcej miejsca mają również pasażerowie. Przestrzeń na nogi w drugim rzędzie siedzeń w wersji benzynowej wzrosła o 3,5 cm, do 107, cm; a w wersji hybrydowej - o 2 cm, do 105,5 cm. Natomiast miejsce na nogi w trzecim rzędzie wzrosło o 1,5 cm, do 76 cm.

Hyundai Santa Fe V
Hyundai Santa Fe V
Więcej miejsca na nogi i nad głową mają również pasażerowi siedzący w trzecim rzędzie.

W Korei i w Ameryce Północnej nowy Hyundai Santa Fe będzie dostępny z dwoma układami napędowymi do wyboru. Turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra (Theta III 2.5 T-GDI – 8DCT) zapewnia maksymalną moc 281 KM. Z kolei hybryda, wykorzystująca benzynowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra (Gamma III 1.6 T-GDI HEV – 6AT) zapewnia maksymalną moc 180 KM.

Hyundai Santa Fe V
Hyundai Santa Fe V
W Europie będzie oferowany z dwoma układami napędowymi, w tym z takim samym hybrydowym, bazującym na 1,6-litrowym turbodoładowanym silniku (Gamma III 1.6 T-GDI HEV – 6AT) o mocy 180 KM, a także hybrydowym plug-in z benzynowym 1,6-litrowym turbodoładowanym silnikiem (Gamma III 1.6 T-GDI PHEV – 6AT) o maksymalnej mocy 160 KM. Moce systemowe nie zostały jeszcze oficjalnie ujawnione, ale możemy się spodziewać, że będą analogiczne, jak w obecnej generacji: 230 KM - w HEV i 265 KM w PHEV.

Ze względu na większe rozmiary, ale i elektryfikację auto jest ciężkie - hybryda waży 2225 kg, a hybryda plug-in - 2295 kg.

Hyundai Santa Fe V
Hyundai Santa Fe V
W innych regionach, nowe SANTA FE będzie również dostępne z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym (Theta III 2.5 GDI – 8AT) o maksymalnej mocy 194 KM.

Niestety, ze względu absurdalne europejskie normy spalin zwykłe, niewysilone, za to zapewniające długą bezproblemową eksploatację układy napędowe w Europie nie będą już oferowane. W zamian dostaniemy drogie i skomplikowane napędy hybrydowe. Czyżby klimat zmieniał się tylko w Europie?

Hyundai Santa Fe trafi do sprzedaży w Korei w drugiej połowie 2023 roku. Natomiast sprzedaż w Ameryce Północnej i w Europie rozpocznie się w pierwszej połowie 2024 roku.

Hyundai Santa Fe V generacji. Dane techniczne - GALERIA ZDJĘĆ

Hyundai Santa Fe V generacji. Dane techniczneHyundai Santa Fe V generacji. Dane techniczneHyundai Santa Fe V generacji. Dane techniczneHyundai Santa Fe V generacji. Dane techniczneHyundai Santa Fe V generacji. Dane techniczneHyundai Santa Fe V generacji. Dane techniczneHyundai Santa Fe V generacji. Dane techniczne

Zobacz także

Nowy Hyundai Santa Fe (2024). Polskie ceny

Nowy Hyundai Santa Fe (2024). Polskie ceny 2024-04-16

Hyundai Santa Fe to flagowy SUV w europejskiej ofercie koreańskiej marki. Od sierpnia 2023 roku znamy już zdjęcia jego najnowszej, piątej generacji. Teraz samochód trafia do polskiej oferty i z tej racji poznaliśmy jego ceny.
Hyundai Santa Fe V generacji. Wygląd wymiata

Hyundai Santa Fe V generacji. Wygląd wymiata 2023-07-21

Wiemy już jak będzie wyglądała nowa generacja Hyundaia Santa Fe.Z numeracją generacji Hyundaia Santa Fe jest pewien problem. IV generacja, obecna wciąż w salonach, debiutowała bowiem w 2018 roku, a w 2020 roku przeszła, generalnie rzecz biorąc,...
Hyundai Santa FE już bez diesla

Hyundai Santa FE już bez diesla 2021-12-13

W ofercie Hyundaia Santa FE nie znajdziemy już silnika wysokoprężnego. Zastąpiła go właśnie odmiana hybrydowa. Przy okazji w cennikach pojawiła sie wersja dla 7 osób.Nowy Hyundai SANTA FE to pierwszy pojazd marki Hyundai oferowany w Europie...
Nowy Hyundai Santa Fe Plug-in

Nowy Hyundai Santa Fe Plug-in 2021-01-22

Hyundai uzupełnił właśnie ofertę nowego Santa Fe o wersję Plug-in. Bazowy wariant Executive został wyceniony na 233 900 złotych.Wersja hybrydowa plug-in, jest wyposażona w silnik 1.6 T-GDI Smartstream, który połączono z silnikiem elektrycznym o...
Hyundai Santa Fe hybrid

Hyundai Santa Fe hybrid 2020-12-15

W polskich salonach zadebiutował Hyundai Santa Fe nowej generacji. Popularny SUV, po raz pierwszy w historii modelu, oferowany jest teraz w wersji hybrydowej. Jej ceny startują od 165 900 zł. Samochód otrzymał całkowicie nową gamę jednostek...
Nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany

Nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany 2020-06-03

Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia i filmy nowego Santa Fe. Piąta generacja, która debiutuje zaledwie 2 lata po czwartej, oferuje szereg ulepszeń oraz nowe układy napędowe - hybrydowy i hybrydowy plug-in.Będzie to pierwszy pojazd Hyundaia oferowany w...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS