chceauto.pl
x

Hummer H1

Hummer to marka, która wyrosła z amerykańskiej tradycji wojskowych. 
Samochody tego producenta szybko urosły do miana symbolu statusu i… pogardy dla środowiska naturalnego.
Model H1 to pierwszy cywilny pojazd tej marki. Samochód powstał jako „cywilizowana”, ekskluzywna wersja auta o nazwie HMMWV (Humvee), jakim porusza się wojsko USA. Pierwszy egzemplarz drogowego Hummera powstał na zamówienie Arnolda Schwarzeneggera. 
W porównaniu z wersją wojskową, kompletnie przeprojektowano wnętrze pojazdu. W droższych wersjach pojawiły się nawet takie dodatki, jak klimatyzacja czy skórzana tapicerka. W stosunku do wersji wojskowej samochody różnią się tez inną instalacją elektryczną (12 zamiast 24 voltowej).
Chociaż do napędu auta służą wyłącznie silniki wysokoprężne, o oszczędnościach nie może być w tym przypadku mowy. Silniki Detroit Diesel mają bowiem po osiem cylindrów (w układzie V) i na pewno nie można zaliczyć ich do oszczędnych (zużycie paliwa, jak w ciągniku siodłowym).
Trzeba też pamiętać, że samochód zupełnie nie nadaje się na nasze drogi. Monstrualne rozmiary i kiepski promień skrętu sprawiają, że H1 jest w mieście koszmarnie niezdarny, podstawowy silnik (V8) o mocy 150 KM zapewnia mierne osiągi. 

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS