chceauto.pl
x
Ford Mustang Mach-E w czterech wersjach

Ford Mustang Mach-E w czterech wersjach

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-12-10 Opinie
Ford podał specyfikację Mustanga Mach-E. Ten elektryczny samochód trafi do salonów już na początku 2021 roku.

Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-e Będzie dostępny z akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 68 kWh lub 88 kWh netto. Pierwszy z nich składa się z 288 ogniw, a drugi z 376 ogniw. Niezależnie od pojemności akumulator zabudowano w podłodze między osiami, co zapewnia niskie położenie środka ciężkości.

Akumulatory są umieszczone w wodoodpornej obudowie otoczonej zabezpieczeniami pochłaniającymi energię ewentualnego zderzenia. Aktywny system ogrzewania i chłodzenia cieczą reguluje temperaturę pracy akumulatora, co pozwala na skrócenie czasu ładowania i zoptymalizowanie osiągów w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz podczas jazdy z dużą prędkością.

Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E
Prąd z akumulatorów jest przekazywany do chłodzonego olejem, montowanego z tyłu silnika prądu przemiennego napędzającego tylne koła oraz do dodatkowego silnika montowanego z przodu w modelach wyposażonych w system napędu kół obu osi.

Synchroniczny silnik tylny z magnesami stałymi umożliwia osiągnięcie maksymalnego momentu obrotowego w ciągu 0,5 sekundy, co zapewnia błyskawiczną reakcję na wciśnięcie pedału gazu.

Mustang Mach-E będzie oferowany w kilku wersjach napędowych:

Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E
- Mustang Mach-E z napędem na tylne koła posiada moc 269 KM przy akumulatorze standardowym i 294 KM przy powiększonym. Maksymalny moment obrotowy 430 Nm zapewnia przyspieszenia 0-100 km/h w czasie od 6,1 do 6,2 sekundy.

- Mustang Mach-E z napędem na wszystkie koła osiąga moc maksymalną 269 KM z akumulatorem standardowym i 351 KM przy akumulatorze powiększonym, a 580 Nm maksymalnego momentu obrotowego pozwala na przyspieszenie 0-100 km/h w czasie od 5,1 do 5,6 sekundy.

- Na początek do sprzedaży trafi Mustang Mach-E First Edition. Jest on standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła i powiększony akumulator. Moc wynosi 351 KM, maksymalny moment obrotowy osiąga 580 Nm, a przyspieszenia 0-100 km/h zajmuje mu 5,1 sekundy.

Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E
- Jesienią przyszłego roku gama zostanie poszerzona o Mustanga Mach-E GT. Ten samochód będzie wyposażony w napęd na wszystkie koła i powiększony akumulator. Moc to 487 KM, maksymalny moment wynosi 860 Nm, co pozwala na przyśpieszanie 0-100 km/h w czasie 3,7 sekundy.

Układ napędu na wszystkie koła Mach-E przenosi moment obrotowy niezależnie na przednią i tylną oś. Przygotowane specjalnie dla Europy charakterystyki amortyzatorów, sprężyn, drążków stabilizujących, układu kierowniczego i napędowego zostały dostosowane do typowych dla Starego Kontynentu węższych, bardziej krętych dróg i wyższych limitów prędkości.

Zasięg wynosi do 610 km (cykl WLTP) w przypadku Mustanga Mach-E z napędem na tylne koła oraz do 540 km dla napędzanych na wszystkie koła Mustanga Mach-E i wersji First Edition.

Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E
Ford zaoferuje nabywcom Mustanga Mach-E opcjonalny zestaw Ford Connected Wallbox, by ładowanie z domu było szybsze. Dostępna w wersjach 7,4 kW i 11 kW, ładowarka ścienna może doładować baterię Mustanga Mach-E od 10% do 80% w ciągu około 6 godzin.

Nabywcy Mustanga Mach-E otrzymają również w standardzie dwa kable ładujące. 6-metrowy kabel jest zgodny ze uniwersalnym europejskim standardem ładowania, co umożliwia podłączenie do ładowarek prądu przemiennego.

Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E
6,7-metrowy uniwersalny domowy przewód ładujący umożliwia podłączenie do standardowych gniazdek domowych i 32-amperowych niebieskich gniazd przemysłowych, co pozwala na szybsze ładowanie nawet bez użycia wallboxa.

Zapewniono również kompatybilność ze standardem szybkiego ładowania prądem stałym. Mustang Mach-E z napędem na tylne koła i z powiększonym akumulatorem, ładowany z mocą do 150 kW za pomocą ładowarki IONITY, zyska średnio 119 km zasięgu jazdy w ciągu około 10 minut ładowania. Wersje z napędem na tylne koła i z napędem na wszystkie koła z powiększonymi akumulatorami osiągają poziom naładowania od 10 do 80 procent pojemności akumulatora w ciągu 45 minut.

Układ napędowy Mustanga Mach-E na wideo:
Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Ford Mustang Mach-E w czterech wersjach - GALERIA ZDJĘĆ

Ford Mustang Mach-E w czterech wersjachFord Mustang Mach-E w czterech wersjachFord Mustang Mach-E w czterech wersjachFord Mustang Mach-E w czterech wersjachFord Mustang Mach-E w czterech wersjachFord Mustang Mach-E w czterech wersjachFord Mustang Mach-E w czterech wersjachFord Mustang Mach-E w czterech wersjachFord Mustang Mach-E w czterech wersjach

Zobacz także

Ford Mustang Mach-E i jego osiągi

Ford Mustang Mach-E i jego osiągi 2021-10-07

Ford zapewnia, że Mustang Mach-E nie tylko szybko jeździ, ale wzbudza takie emocje, jak jego spalinowy kuzyn. Niezależnie od tego, czy samochód jest wyposażony w 288-ogniwowy akumulator o pojemności 68 kWh czy też 376-ogniwową baterię o pojemności 88...
Ford na prąd hitem w... Polsce!

Ford na prąd hitem w... Polsce! 2021-09-13

Ford Mustang Mach-E w sierpniu był najlepiej sprzedającym się osobowym samochodem elektrycznym w Polsce. Model osiągnął taki rezultat już w drugim miesiącu sprzedaży na polskim rynku. Całkowicie nowy, elektryczny SUV Forda znalazł w sierpniu 55...
Mustang Mach-E GT. Polska cena

Mustang Mach-E GT. Polska cena 2021-09-10

Ford Mustang Mach-E GT - najmocniejsza wersja tego elektrycznego SUV-a – jest już dostępna do zamawiania w Polsce. Samochód wyróżnia się głównie osiągami. Para silników elektrycznych zapewnia 487 KM mocy i 860 Nm momentu obrotowego. Auto...
Ford Mustang Mach-E już w Polsce

Ford Mustang Mach-E już w Polsce 2021-08-10

Jeszcze zanim Mustang Mach-E pojawi się w salonach, polscy dilerzy zebrali zamówienia na wszystkie przeznaczone dla Polski egzemplarze tego modelu. Teraz samochody trafiają do pierwszych polskich klientów.Większość zamówień to wersje z napędem na...
Ford Mustang Mach-E jako hołd dla kobiet pilotów

Ford Mustang Mach-E jako hołd dla kobiet pilotów 2021-08-03

Ford nie ustaje w promocji swojej nowej broni - elektrycznego Mustanga Mach-E. Jeden z egzemplarzy pojazdu trafił właśnie na nietypową aukcję. Na cześć poświęcenia kobiet pilotek w służbach powietrznych, Ford zaprezentował jedyny w swoim rodzaju...
Ford zgarnia nagrody w Auto Lider

Ford zgarnia nagrody w Auto Lider 2021-02-12

Ford został jednym z laureatów ogólnopolskiego plebiscytu Auto Lider 2021 i otrzymał dwie statuetki za zajęcie pierwszego miejsca. W kategorii Miejski Crossover/SUV najwięcej głosów zdobył Ford Puma, a w kategorii Auto Sportowe i Kabriolet...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.