chceauto.pl
x
Nowy Ford Focus
Ford Mondeo Hybrid w nowej wersji

Ford Mondeo Hybrid w nowej wersji

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2018-10-11 Opinie
W przyszłym roku Ford poszerzy gamę hybrydowych wersji Mondeo Hybrid o kombi.

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Ford Mondeo Hybrid jest obecnie oferowany wyłącznie z czterodrzwiowym nadwoziu, ze stylizacją inspirowaną profilem sportowego coupé z niską linią dachu, a także jako ekskluzywny wariant Mondeo Hybrid Vignale.

Napęd hybrydowy Forda Mondeo wykorzystuje silnik elektryczny do wspomagania specjalnie opracowanego, pracującego w cyklu Atkinsona, 2-litrowego silnika benzynowego. Samochód wyposażony jest także w generator, umożliwiający ładowanie regeneracyjne akumulatora litowo-jonowego o pojemności 1,4 kWh umieszczonego za tylnymi siedzeniami i chłodzonego powietrzem.

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Technologia hamowania regeneracyjnego pozwala na odzyskiwanie do 90 procent energii normalnie traconej podczas hamowania i wykorzystanie tej energii do doładowania akumulatora.

Niestety, umieszczona za fotelami bateria wpływa na pojemność bagażnika, która wynosi tylko 383 litry, dodatkowo przestrzeń bagażowa ma nierówną podłogę. Ciekawe, jak ten problem zostanie rozwiązany w wersji kombi.

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Ford Mondeo Hybrid może poruszać się w trybie czysto elektrycznym, chociaż ze względu na niską pojemność baterii, w sposób bardzo ograniczony.
Całkowita moc hybrydowego napędu wynosi 187 KM. Moment obrotowy trafia na kola przez bezstopniową, automatyczną skrzynię biegów.

Kolejne rozwiązania techniczne, opracowane by pomagać kierowcom w optymalizacji wydajności, obejmują interfejs Ford Smartgauge do monitorowania zużycia paliwa i energii, a także wspomagany elektrycznie układ kierowniczy, elektrycznie napędzaną sprężarkę klimatyzacji, układ chłodzenia silnika oraz układy podciśnieniowe, które znacznie zmniejszają obciążenie silnika.

Dostępne rozwiązania i systemy służące podwyższeniu komfortu, wygody i bezpieczeństwa obejmują Active City Stop, Active Park Assist, tylne „nadmuchiwane” pasy bezpieczeństwa, sterowanie głosowe SYNC 3 z 8-calowym ekranem dotykowym oraz fordowski system reflektorów adaptacyjnych LED z oświetlaniem przewidywanego toru jazdy i doświetlaniem zakrętów.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Ford Mondeo Hybrid w nowej wersji - GALERIA ZDJĘĆ

Ford Mondeo Hybrid w nowej wersjiFord Mondeo Hybrid w nowej wersjiFord Mondeo Hybrid w nowej wersjiFord Mondeo Hybrid w nowej wersji

Zobacz także

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.