chceauto.pl
x
Ferrari Purosangue. To podobno nie jest SUV

Ferrari Purosangue. To podobno nie jest SUV

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-09-15 Opinie
Ferrari Purosangue zapowiadane było, jako pierwszy w historii włoskiej marki SUV. Jednak podczas premiery przedstawiciele Ferrari zdecydowanie zaprzeczali, że mamy do czynienia z pojazdem tego segmentu. Czym więc jest Purosangue?

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue
Purosangue to po włosku "rasowy". Innymi słowy, Włosi już samą nazwą chcieli podkreślić, że nie jest do samochód dla matek wożących dzieci do szkoły. Z drugiej strony - wiadomo, że dziś sprzedaż Porsche czy Lamborghini napędzana jest przez SUV-y. To dlatego Ferrari stworzyło pierwszy czterodrzwiowy i czteromiejscowy samochód w swojej historii.

Purosangue ma ponad 497 cm długości, jest więc potężnym pojazdem. Tylne drzwi otwierają się "pod wiatr", samochodu nie pozbawiono jednak środkowego słupka, który gwarantuje, że sztywność nadwozia pozostanie na wysokim poziomie.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue
Każdy z czterech indywidualnych foteli został wyprofilowany, by zapewnić dobre trzymanie boczne. Prześwit samochodu wynosi 18 cm, czyli - jeśli miałby to być SUV - niewiele. Ale więcej niż w "zwykłych" samochodach.

W kabinie Purosnaguer nie znajdziemy centralnego ekranu, system infotainment nie łączy się z internetem, a samochód nie ma nawet nawigacji. Dlaczego? Bo jak zauważyli Włosi, internet i nawigację mają smartfony, które dziś ma każdy. Zamiast wielkiego środkowego ekranu w Purosangue zastosowano dwa mniejsze - cyfrowych zegarów dla kierowcy i drugi - dla pasażera.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue
Purosnague napędzane jest potężnym, 6,5-litrowym, wolnossącym silnikiem V12, który generuje 725 KM i 716 Nm momentu obrotowego (80 proc. tej wartości dostępne jest już do 2100 obr./min). Silnik współpracuje z dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią ośmiobiegową. Z jej pośrednictwem napędzane są wszystkie cztery koła.

Biegi w przekładni zostały ciasno zestopniowane - identycznie jak SF90 Stradale czy 296 GTB, jedynie ósme przełożenie to nadbieg, który ma obniżać hałas i zużycie paliwa podczas szybkiej jazdy autostradowej.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue
Osiągi są niesamowite - ważące 2,2 tony Ferrari rozpędza się do 100 km/h w 3,3 s, oraz może osiągnąć prędkość 310 km/h.

Oczywiście jazda do przodu to nie wszystko, Ferrari musi się również odpowiednio prowadzić. Włoscy inżynierowie, by rozkład mas pomiędzy osiami Purosangue był zbliżony do ideału. Silnik cofnięto w stronę kabiny, skrzynię biegów umieszczono przy tylnej osi (tzw. układ transaxle), dzięki czemu 49 proc. masy przypada na przednią oś, a 51 - na tylną. O resztę dba aktywne zawieszenie.

Ferrari Purosnague we Włoszech kosztuje 390 tys. euro. Pierwsze samochody wyjadą z salonów w drugim kwartale przyszłego roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Ferrari Purosangue. To podobno nie jest SUV - GALERIA ZDJĘĆ

Ferrari Purosangue. To podobno nie jest SUVFerrari Purosangue. To podobno nie jest SUVFerrari Purosangue. To podobno nie jest SUVFerrari Purosangue. To podobno nie jest SUVFerrari Purosangue. To podobno nie jest SUVFerrari Purosangue. To podobno nie jest SUVFerrari Purosangue. To podobno nie jest SUVFerrari Purosangue. To podobno nie jest SUVFerrari Purosangue. To podobno nie jest SUV

Zobacz także

Ferrari Purosangue na pierwszym zdjęciu

Ferrari Purosangue na pierwszym zdjęciu 2022-03-24

Ferrari Purosangue to pierwszy SUV włoskiej marki. Ujawniono jego pierwsze oficjalne zdjęcie.Nie jest żadną tajemnicą, że Włosi już od pewnego czasu pracują nad pierwszym w historii marki SUV-em. Ferrari jest i tak mocno zapóźnione pod tym...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS