chceauto.pl
x
Ferrari Purosangue na pierwszym zdjęciu

Ferrari Purosangue na pierwszym zdjęciu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-03-24 Opinie
Ferrari Purosangue to pierwszy SUV włoskiej marki. Ujawniono jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

Nie jest żadną tajemnicą, że Włosi już od pewnego czasu pracują nad pierwszym w historii marki SUV-em. Ferrari jest i tak mocno zapóźnione pod tym względem. Już od kilku lat SUV-y w swojej ofercie ma przecież i Lamborghini (Urus) i Bentley (Bentayga). Żeby o pospolitym w tym towarzystwie Porsche nie wspomnieć, które ma w swojej gamie dwa SUV-y (Cayenne i Macan). To przede wszystkim najchętniej kupowane modele tej firmy.

Ferrari nadrabia więc spore zapóźnienie i również planuje wprowadzić do oferty pierwszego SUV-a. Zamaskowane pojazdy testowe były w tym roku widziane już na drogach publicznych, pojawiły się również przecieki, na których było widać nawet całe auto. Wreszcie Włosi zdecydowali się na prezentację pierwszej grafiki, oficjalnie prezentującą przednią część nadwozia Purosangue, jak będzie nazywał się nowy SUV.

Z przodu nowy model wydaje się być atrakcyjny. Widać muskularne przetłoczenia na masce, a także niewielkie światła połączona biegnącym w poprzek pasem (być może świetlnym). W zderzaku umieszczono potężne wloty powietrza, nie wiadomo czy chłodzącego silnik czy hamulce.

Tu dochodzimy do sedna - Ferrari w ścisłej tajemnicy trzyma dane techniczne czy nawet sam typ napędu Purosnague. Czy będzie to silnik V12 a może tylko V8 turbo? A może zostanie zastosowany napęd hybrydowy? Nie od dziś wiadomo, że w przypadku supersamochodów przekroczenia norm emisji spalin nie są tak istotne, ponieważ ich nabywców stać na to, by pokryć koszty kar doliczone do ceny samochodu.

Tak czy inaczej, Purosangue wygląda ciekawie. A kiedy ujrzymy ten samochód w pełnej krasie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale raczej na pewno samochód zostanie zaprezentowany w 2022 roku. Na rozpoczęcie sprzedaży trzeba będzie jednak poczekać zapewne do przyszłego roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Ferrari Purosangue. To podobno nie jest SUV

Ferrari Purosangue. To podobno nie jest SUV 2022-09-15

Ferrari Purosangue zapowiadane było, jako pierwszy w historii włoskiej marki SUV. Jednak podczas premiery przedstawiciele Ferrari zdecydowanie zaprzeczali, że mamy do czynienia z pojazdem tego segmentu. Czym więc jest Purosangue?Purosangue to po włosku...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS