chceauto.pl
x
DS 7 po liftingu

DS 7 po liftingu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-06-30 Opinie
DS 7 Crossback to pierwszy model marki DS. Samochód został zaprezentowany w 2017 roku, a teraz poddano go liftingowi, jednocześnie z nazwy usuwając człon Crossback.

DS 7 po liftingu
DS 7 po liftingu
Dość stylizacja tego modelu sprawiła, że DS 7, mimo upływu lat, nie zestarzał się. W efekcie zmiany jakim go poddano nie musiały być duże. Samochód po liftingu poznamy po zmienionej przedniej części nadwozi z nowymi reflektorami Pixel LED Vision 3.0 i światłami do jazdy dziennej Light Veil.

Stylistyczny akcent DS Wings i grill są większe, a osłona podwozia została przeprojektowana i jest obecnie dostępna w kilku kolorach.

DS 7 po liftingu
DS 7 po liftingu
Zmienił się także wygląd wykonanych w technologii LED tylnych lamp z motywem łusek, które zostały wykończone ciemnym, metalicznym lakierem. Klapa bagażnika i umieszczony na niej emblemat zostały zaprojektowane od nowa a logotyp DS Automobiles zastąpił napis Crossback.

Największa nowość dotyczy jednak układu napędowego. W DS 7 pojawił się opracowany przez DS Performance hybrydowy napęd typu plug-in. Samochód w tej wersji nosi nazwę DS 7 E-Tense 4x4 360 i dysponuje mocą systemową 360 KM, momentem 520 Nm i napędem na cztery koła.

DS 7 po liftingu
DS 7 po liftingu
W aucie zastosowano 21-calowe koła, dzięki czemu mieszczą się powiększone tarcze hamulcowe.

DS 7 E-Tense 360 stał się tym samym najmocniejszym DS-em w historii marki.

W wersji tej zastosowano akumulator o pojemności 14,2 kWh (wcześniej w hybrydach plug-in było to 13,2 kWh), co ma pozwolić przejechać na prądzie nawet 80 km.

Ponadto w gamie znajdą się dotychczas stosowane silniki, a więc 1.5 BlueHDI o mocy 130 KM i hybrydowe napędy o mocy 225 i 300 KM. Poza Europą DS 7 będzie dostępny również z klasycznymi silnikami benzynowymi.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

DS 7 po liftingu - GALERIA ZDJĘĆ

DS 7 po liftinguDS 7 po liftinguDS 7 po liftinguDS 7 po liftinguDS 7 po liftinguDS 7 po liftinguDS 7 po liftinguDS 7 po liftingu

Zobacz także

Europejski Samochód Roku. Kandydaci!

Europejski Samochód Roku. Kandydaci! 2018-11-06

Jury konkursu na Europejski Samochód Roku - Car of the Year - opublikowało zmodyfikowaną listę kandydatów do presiżowego tytułu. Aktualne zestawienie obejmuje 44 kandydatów. Finałową siódemkę poznać mamy 26 listopada. Ze statystycznego punktu...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS