chceauto.pl
x

Cupra Leon 2023

Dostępne silniki

benzyna

1.5 TSI 1.5 eTSI MHEV VZ 2.0 TSI 2.0 TSI

diesel

2.0 TDI
Cupra Leon to model zaprezentowany pod koniec 2020 roku. Samochód to tak naprawdę Seat Leon w wydaniu Cupry, czyli nowej marki należącej do grupy Volkswagena (wcześniej jako Cupra oznaczano najmocniejsze wersje Seata).

Cupra Leon dostęny jest jako pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi. Samochód wyróżnia się stylistycznie nie tylko logiem Cupry, ale również agresywnymi zderzakami, tylnym dyfuzorem oraz nakładkami na progi. Ponadto zawieszenie jest niż w Seacie Leonie: o 25 mm na osi przedniej i 20 mm - na tylnej. Tylna oś może pochwalić się może systemem niezależnych wahaczy.

W momencie debiutu Cupra Leon dostępny był wyłącznie - jak na Cuprę przystało - z mocnymi napędami.

Gama dostępnych układów napędowych obejmowała 2-litrowe silniki TSI o mocy: 300 KM lub 310 KM. Ten ostatni oferowany był wyłącznie w wersji Sportstourer z napędem 4Drive (międzyosiowe sprzęgło wielopłytkowe). Wersje przednionapędowe wyposażone były w elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (VAQ). Wszystkie wersje silników współgrają z dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG.

Cupra Leon był dostępny również jako hybryda plug-in. Pod maską pracuje silnik 1,4 l TSI o mocy 150 KM (250 Nm) wspomagany elektrycznym motorem trakcyjnym generującym 115 KM. W sumie kierowca ma do dyspozycji 245 KM mocy systemowej i 400 Nm. Akumulatory o pojemności 13 kWh zapewniają elektryczny zasięgo do 60 km (WLTP).

W kolejnych latach gama modelowa została poszerzona o słabsze jednostki napędowe, do silnika 1.5 TSI o mocy 150 KM włącznie.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS