chceauto.pl
x
Citroen C4 X. Całkowita nowość

Citroen C4 X. Całkowita nowość

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-07-08 Opinie
Producenci samochodów usilnie szukają dla siebie rynkowych nisz. Efektem takiego podejścia jest właśnie Citroen C4 X i jego wersja elektryczna e-C4 X.

Citroen C4 X
Citroen C4 X
Samochód ma podniesione zawieszenie jak SUV lub crossover i nadwozie, które wygląda jak liftback, ale jest czterodrzwiowe, co czyni z C4 X sedana. Mimo tego linia boczna nawiązuje do większego C5 X, który jednak jest... pięciodrzwiowym liftbackiem. Jednym słowem Citroen C4 X to brat-bliźniak pokazanego niedawnego Peugeota 408, chociaż oba pojazdy dość mocno różnią się detalami stylistycznymi.

Citroen C4 X swoją długością nadwozia 4,6 m wpisuje się pomiędzy hatchbacka C4 o długości 4,36 m i Citroena C5 X, który ma długość 4,8 m. Rozstaw osi 2,67 m jest taki sam jak w C4. Oba modele są opracowane na platformie CMP. Pojemność bagażnika C4 X niezależnie od napędu wynosi 510 litrów.

Citroen C4 X
Citroen C4 X
We wnętrzu znajdziemy dwa ekrany - cyfrowych zegarów oraz 10-calowy nowego systemu infotainment. Sam system ma możliwość rozumienia mowy naturalnej i to w 29 językach.

Na wielu rynkach europejskich (Austria, Belgia, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, rynki skandynawskie i Wielka Brytania) samochód będzie oferowany wyłącznie z napędem elektrycznym jako Citroen e-C4 X. Wyposażony w silnik o mocy 100 kW (136 KM, 200 Nm) samochód ma mieć zasięg (wg WLTP) sięgający 360 km i podczas ładowania będzie przyjmował moc do 100 kW.

Citroen C4 X
Citroen C4 X
Elektryczny Citroen e-C4 rozpędza się do 100 km/h w 9,5 s, jego prędkość maksymalna jest ograniczona do 150 km/h. Auto wyposażono w stosunkowo niewielką baterię litowo-jonową o pojemności 50 kWh. Akumulator jest objęty 8-letnią gwarancją, limitowaną przebiegiem 160 tys. km. Producent gwarantuje, że do tego czasu pojemność baterii nie spadnie poniżej 70 proc. początkowej wartości.

Na rynkach pozaeuropejskich oraz w niektórych krajach Europy Citroen C4 X będzie dostępny z silnikami spalinowymi - dwoma benzynowymi, trzycylindrowymi 1.2 PureTech (100 i 130 KM; mocniejszy wyłącznie automatyczną skrzynią ośmiobiegową) lub wysokoprężnym, czterocylindrowym 1.5 BlueHDi o mocy 130 KM.

Citroeny e-C4 X i C4 X będą produkowane wyłącznie w Europie w zakładach Stellantis w Villaverde, koło Madrytu w Hiszpanii i stamtąd trafią na rynki całego świata. Sprzedaż obu modeli rozpocznie się stopniowo pod koniec 2022 roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Citroen C4 X. Całkowita nowość - GALERIA ZDJĘĆ

Citroen C4 X. Całkowita nowośćCitroen C4 X. Całkowita nowośćCitroen C4 X. Całkowita nowośćCitroen C4 X. Całkowita nowośćCitroen C4 X. Całkowita nowośćCitroen C4 X. Całkowita nowośćCitroen C4 X. Całkowita nowośćCitroen C4 X. Całkowita nowośćCitroen C4 X. Całkowita nowość

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS