chceauto.pl
x
Buick i Holden produkowane w Polsce!

Buick i Holden produkowane w Polsce!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2015-01-15 Opinie
Mamy świetne informacje dla pracowników należącej do General Motors fabryki Opla w Gliwicach. Dyrektor generalny Opel Group - Dr. Karl-Thomas Neumann – zdradził, że w niedługim czasie polski zakład zwiększy produkcję czteroosobowego kabrioletu - sprzedawanego pod marką Opel modelu Cascada. To wynik ekspasji na kolejne światowe rynki.

Buick Cascada
Buick Cascada
Opel Cascada staje się właśnie tzw. pojazdem globalnym. Na trwającym jeszcze salonie motoryzacyjnym w Detroit zaprezentowano jego lokalne, amerykańskie, wcielenie - Buick'a Cascada.

Samochód napędzany jest czterocylindrowym, benzynowym silnikiem 1,6 l. Jednostka rozwija moc 200 KM i może pochwalić się maksymalnym momentem obrotowym 300 Nm. Standardowo motor sprzęgany bedzie z automatyczną, sześciostopniową skrzynią biegów.

Buick Cascada
Buick Cascada
To już czwarty samochód w palecie Buick'a, którego korzenie sięgają europejskiego Opla. Aktualnie amerykańsy klienci mają do wyboru modele: Buick Encore (Opel Mokka), Buick Verano (Opel Astra sedan) i Buick Regal (Opel Insignia).

Buick Cascada
Buick Cascada
Warto podkreślić, że General Motors nie planuje uruchomienia produkcji modelu Cascada w jakiejkolwiek innej fabryce, poza Polską. Oznacza to, że pierwszy raz w historii, produkowane w Gliwicach samochody trafią na eksport do USA.

Na tym jednak międzynarodowa ekspnskja wytwarzanego w Polsce modelu się nie kończy. Neumann potwierdził, że Cascada - tym razem pod marką Holden - wkrótce trafić ma również na rynku Auistralii i Nowej Zelandii.

Zobacz Opla Cascada na filmie:


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Buick i Holden produkowane w Polsce! - GALERIA ZDJĘĆ

Buick i Holden produkowane w Polsce!Buick i Holden produkowane w Polsce!Buick i Holden produkowane w Polsce!Buick i Holden produkowane w Polsce!

Zobacz także

20 lat fabryki Opla w Polsce. Miałeś Astrę Classic?

20 lat fabryki Opla w Polsce. Miałeś Astrę Classic? 2018-09-03

Minęło właśnie 20 lat od uruchomienia polskiej fabryki Opla w Gliwicach. Pierwsze wyprodukowane w zakładzie auto - biała Astra Classic - zjechało z taśmy montażowej 31 sierpnia 1998 roku.W fabryce Opel Manufacturing Poland budowanych było kilka...
Opel Cascada Supreme

Opel Cascada Supreme 2016-09-19

Na salonie w Paryżu Opel zaprezentuje specjalną wersję Cascady o nazwie Supreme. Przypomnijmy, że ten czteromiejscowy kabriolet produkowany jest w gliwickiej fabryce Opla.Począwszy od listopada, Cascadę Supreme można będzie zamówić w specjalnych...
Opel Cascada z nowym silnikiem

Opel Cascada z nowym silnikiem 2015-06-16

Jesienią zacznie obowiązywać nowa norma emisji spalin Euro 6. Stąd wszyscy producenci systematycznie modernizują ofertę jednostek napędowych w swoich modelach. Nie inaczej postępuje Opel, który właśnie wprowadził kilka nowości w produkowanym w...
Oto najlepsze samochody na świecie!

Oto najlepsze samochody na świecie! 2013-09-26

Jury konkursu Światowy Samochód Roku opublikowało listę aut, które pretendują do tego prestiżowego tytułu...Samochody kandydujące w głównym konkursie na „Światowy Samochód Roku 2014” muszą się znaleźć w otwartej sprzedaży najpóźniej do...
Polskie auta w Monte Carlo!

Polskie auta w Monte Carlo! 2013-03-15

Samochód powstaje w polskiej fabryce niemieckiej firmy w Gliwicach. Oto, jak nowy produkt z Polski prezentuje się na żywo. Jak myślicie, czy w czasach kryzysu samochód tego pokroju ma szanse na sukces?
Ruszyła produkcja Opla Cascada

Ruszyła produkcja Opla Cascada 2013-03-03

W czwartek w polskiej fabryce Opla w Gliwicach ruszyła produkcja nowego auta – modelu Cascada. Autem z numerem jeden jest Cascada w kolorze białym „Seashell”, wyposażona w turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 litra rozwijający aż 170 KM. Cascada...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.