chceauto.pl
x
BMW iX. Polskie ceny

BMW iX. Polskie ceny

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-06-03 Opinie
BMW rozpoczyna sprzedaż modelu iX. Samochód ten po raz pierwszy zaprezentowano w listopadzie 2020, a teraz poznaliśmy jego ceny.

BMW iX
BMW iX
BMW iX to elektryczny samochód rozmiarami zbliżony do X5. Na początek auto będzie dostępne w dwóch wersjach - iX xDrive40 i iX xDrive50.

Wersja mocniejsza jest napędzana przez przez dwa, zlokalizowane przy osiach silniki elektryczne, zapewniające napęd wszystkich kół oraz generujące moc 370 kW (500 KM) i 765 Nm. Taki samochód rozpędza się do 100 km/h w 4,6 s. Pojemność jego zabudowanych w podłodze baterii to 111,5 kWh brutto, co ma zapewnić zasięg nawet na poziomie 600 km.

BMW iX
BMW iX
BMW iX xDrive40 również napędzane jest na obie osie przez dwa silniki elektryczne, ale ich łączna moc wynosi 240 kW (300 KM), zaś moment obrotowy to 630 Nm. To wystarcza, by samochód rozpędzał się do 100 km/h w 6,1 s. Pojemność akumulatorów wynosi 76,6 kWh brutto, dzięki czemu zasięg ma wynosić 400 km.

Prędkość maksymalna obu wersji, ze względu na ochronę baterii, została ograniczona do 200 km/h.

BMW iX
BMW iX
Technologia ładowania BMW iX umożliwia szybkie ładowanie prądem stałym o bardzo wysokiej mocy. Akumulator wysokonapięciowy BMW iX xDrive50 można ładować z mocą do 200 kW. Maksymalna moc ładowania BMW iX xDrive40 wynosi 150 kW.

Dzięki temu w ciągu 10 minut można zwiększyć zasięg o ponad 120 km (xDrive50) i 90 km (xDrive40). W obu modelach poziom naładowania akumulatora można zwiększyć z 10 do 80 procent całkowitej pojemności w niecałe 40 minut, oczywiście o ile ładowarka dysponuje odpowiednią mocą.

[image right37696]W BMW iX debiutuje nowy system iDrive. Położono nacisk na funkcję dotykową nowego zakrzywionego ekranu i naturalną komunikację głosową. W pełni cyfrowy zestaw ekranów obejmuje wyświetlacz wskaźników o przekątnej 12,3 cala i wyświetlacz centralny o przekątnej 14,9 cala. Interfejs graficzny i oprogramowanie oparto na systemie operacyjnym BMW 8.

BMW iX
BMW iX
W BMW iX ma imponować wyposażeniem. Model ten otrzymał najszerszy zakres systemów wspomagających kierowcę, jaki kiedykolwiek był montowany w samochodach BMW. Pojawiło się m.in, zastosowane po raz pierwszy, ostrzeganie przed kolizją czołową wykrywające nadjeżdżające pojazdy podczas skrętu w lewo oraz rowerzystów i pieszych podczas skrętu w prawo. Wyposażenie obejmuje również m.in. system ostrzegania przed skrzyżowaniem z miejską funkcją hamowania, asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu o szerszej funkcjonalności i aktywny regulator prędkości z automatycznym asystentem ograniczeń prędkości.

A jak wyglądają polskie ceny tego modelu? BMW iX xDrive40 kosztuje od 368 800 zł. Wersję iX xDrive50 wyceniono na przynajmniej 440 800 zł. Pierwsze samochody wyjadą z salonów w listopadzie.

BMW ix na wideo:Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

BMW iX. Polskie ceny - GALERIA ZDJĘĆ

BMW iX. Polskie cenyBMW iX. Polskie cenyBMW iX. Polskie cenyBMW iX. Polskie cenyBMW iX. Polskie cenyBMW iX. Polskie cenyBMW iX. Polskie cenyBMW iX. Polskie cenyBMW iX. Polskie cenyBMW iX. Polskie ceny

Zobacz także

BMW iX M60. Nowość

BMW iX M60. Nowość 2022-01-07

BMW iX M60 to najmocniejsza odmiana tego elektrycznego SUV-a. Auto wciąż wygląda... niezbyt zachęcająco, ale dysponuje potężną mocą.BMW iX to pierwszy elektryczny SUV tego niemieckiego producenta. Jak każde auto elektryczne, samochód dostępny jest...
Milion zelektryfikowanych BMW. Wkrótce mają być dwa miliony!

Milion zelektryfikowanych BMW. Wkrótce mają być dwa miliony! 2021-12-30

Grupa BMW dostarczyła już nabywcom milion zelektryfikowanych pojazdów. Do 2025 po drogach całego świata poruszać ma się dwa miliony całkowicie elektrycznych aut niemieckiego giganta!Tuż przed końcem roku BMW Group świętuje swojego pierwszego...
BMW rusza z produkcją akumulatorów nowej generacji

BMW rusza z produkcją akumulatorów nowej generacji 2021-05-29

W centrum produkcji napędów elektrycznych BMW Group w Dingolfing rozpoczyna się produkcja akumulatorów wysokonapięciowych i modułów akumulatorowych piątej generacji, które będą stosowane w BMW iX oraz w BMW i4. Jednocześnie zwiększone zostają...
BMW iX. Znamy dane techniczne

BMW iX. Znamy dane techniczne 2021-03-22

BMW przedstawiło specyfikację techniczną kolejnego (po iX3) elektrycznego SUV-a, czyli iX. Przypomnijmy, że samochód ten został pokazany po raz pierwszy w listopadzie 2020 roku, a w salonach ma pojawić się pod koniec 2021 roku.BMW iX to wersja...
BMW iX. Elektryczny SUV

BMW iX. Elektryczny SUV 2020-11-11

BMW zaprezentowało model iX. To duży, całkowicie elektryczny SUV, który pojawi się w salonach pod koniec 2021 roku.BMW iX to wersja produkcyjna pokazanego kilka lat temu konceptu o nazwie Vision iNext. Podobna jest stylizacja, a w aucie zachowano szereg...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS