chceauto.pl
x
BMW i7 w zimowych testach

BMW i7 w zimowych testach

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2021-12-01 Opinie
W okolicach koła podbiegunowego BMW testuje i7, czyli nową limuzynę o napędzie elektrycznym.

BMW i7. Czyżby z tylnym napędem?
BMW i7. Czyżby z tylnym napędem?
Prototypy tego pojazdu przechodzą testy dynamiki w zimowym centrum testowym BMW Group w Arjeplog w Szwecji. Tam, zaledwie kilka kilometrów od koła podbiegunowego, inżynierowie przeprowadzający testy mają na oblodzonych i zaśnieżonych drogach idealne warunki do zintegrowanego zastosowania wszystkich systemów napędu i układu jezdnego.

Opracowane dla przyszłej generacji BMW serii 7 elementy układu jezdnego, układ kierowniczy i hamulcowy, a także systemy dynamiki i stabilności jazdy mają za zadanie znaleźć równowagę pomiędzy sportowym charakterem a komfortem podróżowania. Obejmuje to również dostrojenie zawieszenia, amortyzacji i różnych systemów regulacji w celu dopasowania ich do charakterystyki pracy różnych typów napędów, co odbywa się w Arjeplog podczas intensywnych jazd testowych w ekstremalnych warunkach zewnętrznych.

BMW i7
BMW i7
W zimowym krajobrazie Laponii inżynierowie testowi mają do tego idealne warunki. Jeżdżąc po zaśnieżonych trasach wokół Arjeplog, mogą oni testować i optymalizować wszystkie funkcje w trudnych warunkach. Ponadto wykorzystują utworzone na zamarzniętych jeziorach powierzchnie testowe o niskiej przyczepności, aby dostroić systemy regulacji układu jezdnego.

BMW i7
BMW i7
W programie testów zimowych szczególną uwagę zwraca się również na komponenty elektrycznego układu napędowego. Napęd elektryczny, akumulator wysokonapięciowy, elektronika mocy i technologia ładowania BMW i7 wywodzą się z piątej generacji technologii BMW eDrive, znaną już z BMW iX. BMW zapewnia, że w niskich temperaturach, jakie panują na północy Szwecji układ elektryczny zachowuje się bez zarzutu.

BMW ujawniło serię zdjęć z testów, na których widać zamaskowane prototypy. Analizując fotografie, nietrudno dojść do wniosku, że BMW i7 może występować również w wersji tylnonapędowej.

BMW i7, podobnie jak nowa generacja BMW serii 7, zadebiutują już w 2022 roku.

BMW i7 na wideo:
Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

BMW i7 w zimowych testach - GALERIA ZDJĘĆ

BMW i7 w zimowych testachBMW i7 w zimowych testachBMW i7 w zimowych testachBMW i7 w zimowych testachBMW i7 w zimowych testachBMW i7 w zimowych testachBMW i7 w zimowych testachBMW i7 w zimowych testachBMW i7 w zimowych testachBMW i7 w zimowych testach

Zobacz także

Nowe BMW serii 7 i i7 zaprezentowane

Nowe BMW serii 7 i i7 zaprezentowane 2022-04-21

BMW oficjalnie zaprezentowało nową generację modelu 7. Jednocześnie debiutowała elektryczna o nazwie i7. Obie odmiany wyglądają praktycznie identycznie.Stylistycznie samochód wzbudza duże kontrowersje, szczególnej krytyce poddawana jest przednia...
Nowe BMW serii 7 oraz i7 coraz bliżej

Nowe BMW serii 7 oraz i7 coraz bliżej 2022-03-16

BMW przedstawiało szereg nowych informacji o BMW serii 7 nowej generacji oraz elektrycznej odmianie i7. Samochód zadebiutuje już 20 kwietnia, a zaprezentowany zostanie na salonie w Pekinie. Co wiemy już o nowym modelu?Nowe BMW serii 7 będzie dostępne z...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS