chceauto.pl
x
BMW 4. Piękne niemieckie coupe!

BMW 4. Piękne niemieckie coupe!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2012-12-05 Opinie
W naszym serwisie zwykle pomijamy temat conceptów, prototypów i innych samochodów przyszłości, których szanse na wdrożenie do produkcji są bliżej nieokreślone. W wypadku tego samochodu musimy jednak zrobić wyjątek.

BMW 4 Concept
BMW 4 Concept
Po pierwsze, BMW serii 4 Concept to piękny samochód, po drugie - model ten wkrótce trafi trafi do salonów, a wersja produkcyjna nie będzie znacznie odbiegać od zaprezentowanego dziś pojazdu prototypowego.

BMW 4 to samochód większy od BMW 3 Coupe, którego bezpośrednim konkurentem będzie Audi A5. I zgodnie z przyjętą nomenklaturą seria 4, podobnie jak 6, dostępne będzie wyłącznie jako coupe (do którego być może w późniejszym okresie dołączy kabriolet). Samochód ten będzie jednocześnie bardziej ekskluzywny, sportowy i droższy niż BMW 3 coupe.

BMW 4 Concept
BMW 4 Concept
Rozstaw osi nowego modelu jest wynosi 281 cm i jest o 5 cm dłuższy niż w wypadku BMW 3 coupe. Jednocześnie o 4,5 cm zwiększono rozstaw przednich kół, a tylnych - aż o 8 cm (ich rozstaw wynosi 159,3 cm). Szerokość BMW 4 jest o 4,4 cm większa niż w coupe serii 3, za to linia dachu przebiega o 1,6 cm niżej (wysokość wynosi 136,2 cm). Całkowita długość nadwozia to 464,1 cm, a więc również więcej niż w przypadku BMW 3 coupe.

Trzeba przyznać, że stylizacja nowego modelu jest spójna i ładna. Krótkie zwisy połączono z dużym rozstawem osi, długą maską i cofniętą kabiną pasażerską, co daje wrażenie dynamiki, nawet gdy samochód stoi.

BMW 4 Concept
BMW 4 Concept
Póki co, BMW nie ujawniło żadnych informacji na temat zastosowanych jednostek napędowych. W wypadku tego producenta można jednak mieć pewność, że na tym polu nie będzie rozczarowań. Gama dostępnych silników jest szeroka, moce są wysokie, co w połączeniu z tylnym napędem zapewni niezapomniane wrażenia z jazdy.

BMW 4 Concept zadebiutuje w styczniu na salonie w Detroit. Być może już w marcu w Genewie pokazana zostanie wersja produkcyjna. Audi A5 niewątpliwie wyrośnie bardzo groźny konkurent.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

BMW 4. Piękne niemieckie coupe! - GALERIA ZDJĘĆ

BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!BMW 4. Piękne niemieckie coupe!

Zobacz także

Kia Procee´d Concept

Kia Procee´d Concept 2017-09-14

Jeden z najładniejszych samochodów koncepcyjnych salonu we Frankfurcie zawdzieczamy Kii. Co więcej, auto jest zapowiedzią modelu produkcyjnego! Prezentowana właśnie na targach IAA Kia Procee’d Concept jest wynikiem prac stylistów zatrudnionych w...
BMW M4 CS

BMW M4 CS 2017-04-20

BMW M4 CS to limitowana edycja pozycjonowana między M4 Coupe z pakietem Competition a torowym BMW M4 GTS.Samochód napędzany jest tym samym benzynowym, rzędowym, sześciocylindrowym silnikiem z technologią TwinPower Turbo, który znajdziemy w seryjnych...
BMW 4 po liftingu

BMW 4 po liftingu 2017-01-17

Seria 4 otrzymała właśnie pakiet usprawnień. Na jakie zmiany zdecydowali się inżynierowie i styliści z Monachium?Zgodnie z tradycją przemodelowano kształty zderzaków – inne są teraz np. wloty powietrza. Największą nowością jest rezygnacja ze...
BMW M4 GTS. Będzie tylko 700 aut!

BMW M4 GTS. Będzie tylko 700 aut! 2015-10-07

Od czasu producenci samochodów prezentują ekstremalne wersje sportowych pojazdów, które - chociaż posiadają homologację drogową - to przeznaczone są głównie do użytku torowego. W ten sposób postąpiło właśnie BMW, które przedstawiło model M4...
Ogromne zmiany w BMW

Ogromne zmiany w BMW 2015-05-13

BMW postanowiło gruntownie odświeżyć ofertę swoich modeli. Tym razem nie chodzi jednak o zmiany w wyglądzie. Inżynierowie z Bawarii wprowadzili szereg zmian dotyczących jednostek napędowych. Niedawno poinformowano, że w zmodernizowanej serii 3...
BMW M4 Gran Coupe. Nowość!

BMW M4 Gran Coupe. Nowość! 2014-02-02

BMW zaprezentowało nową wersję nadwoziową serii 4. BMW 4 Gran Coupe to - wg producenta - "pierwsze czterodrzwiowe coupe klasy premium w segmencie samochodów średniej wielkości". W praktyce to klasyczny pięciodrzwiowy hatchback, kolejna odmiana...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.