chceauto.pl
x
Audi A3 po liftingu i A3 Allstreet

Audi A3 po liftingu i A3 Allstreet

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2024-03-14

Niemal równe cztery lata po premierze Audi 3 IV generacji model ten został poddany liftingowi. Przy okazji wprowadzono nową wersję - pojazd o nazwie A3 Allstreet to crossover.

  1. Audi A3 po liftingu. Nadwozie
  2. Audi A3 po liftingu. Wnętrze
  3. Audi A3 po liftingu. Wyposażenie
  4. Audi A3 Allstreet, czyli crossover
  5. Audi A3 po liftingu. Silniki i rynkowa premiera

Audi A3 po liftingu. Nadwozie

Zmiany stylistyczne nie są duże. Z przodu sześciokątna, bezramkowa osłona Singleframe ma nowy design – została zauważalnie spłaszczona i poszerzona. Wloty powietrza łączy charakterystyczny przedni spojler, który sprawia, że A3 wydaje się niższe. Z tyłu sportową naturę uwydatnia nowy zderzak z wyrazistym dyfuzorem.
Audi A3
Audi A3
Poprzez MMI można teraz wybierać spośród maksymalnie czterech różnych cyfrowych sygnatur świateł do jazdy dziennej – po raz pierwszy w modelach z serii A3. Reflektory LED i LED Matrix tworzą cyfrowe światła do jazdy dziennej, wykorzystując 24-pikselowe elementy rozmieszczone w trzech rzędach w górnej części obudowy.

Audi A3 po liftingu. Wnętrze

We wnętrzu wprowadzono tu szereg, ale drobnych nowości – od nowego wyglądu dźwigni skrzyni biegów i otworów wentylacyjnych po dekoracyjne wstawki z tkaniny oraz nowe oświetlenie kabiny.
Audi A3
Audi A3
Wzbogacono wyposażenie standardowe. Oprócz trójramiennej kierownicy obszytej skórą (kierownica wielofunkcyjna plus) seryjna specyfikacja obejmuje klimatyzację, pakiet oświetlenia Ambiente oraz środkowy podłokietnik z przodu.

Audi A3 po liftingu. Wyposażenie

Standardowo Audi A3 jest wyposażone w system Audi pre sense front, funkcja unikania kolizji, asystent skrętu oraz ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu. Adaptacyjny tempomat, wspomagający kontrolę wzdłużną i poprzeczną, został uzupełniony o funkcję asystowanej zmiany pasa ruchu. System ten wspomaga przyspieszanie, hamowanie i kierowanie przy prędkości do 210 km/h, a także zmianę pasa na drogach szybkiego ruchu przy prędkości powyżej 90 km/h.

Za pomocą białych strzałek w zestawie wskaźników i na wyświetlaczu head-up wskazuje on, czy i w jakim kierunku można zmienić pas ruchu. Bazuje przy tym na danych z tylnego radaru. Jeśli kierowca zainicjuje zmianę pasa poprzez dotknięcie dźwigni kierunkowskazu, system aktywnie wesprze go w przeprowadzeniu manewru, ingerując w działanie układu kierowniczego. Jego aktywacja odbywa się za pośrednictwem MMI.
Audi A3
Audi A3
W ruchu miejskim przydaje się Asystent parkowania z Audi parking system plus, który pomaga kierowcy w parkowaniu i wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego poprzez precyzyjne interwencje w układzie kierowniczym.

Audi A3 Allstreet, czyli crossover

Całkowitą nowością jest wersja A3 Allstreet. Samochód otrzymał podniesione o 1,5 cm zawieszenie, plastikowe osłony drzwi i nadkoli oraz większe koła, dzięki czemu prześwit wzrósł o 3 cm, a auto stało się crossoverem.
Audi A3 allstreet
Audi A3 allstreet

Audi A3 po liftingu. Silniki i rynkowa premiera

W Europie Audi A3 po modernizacji będzie początkowo oferowane z dwoma silnikami i dwiema przekładniami do wyboru. Wariant 35 TFSI z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 150 KM w chwili premiery występuje w cenniku z automatyczną, 7-biegową skrzynią S tronic oraz układem miękkiej hybrydy, a później do oferty trafi także w połączeniu z 6-stopniową przekładnią manualną.
Audi A3
Audi A3
Do wyboru jest także wysokoprężna odmiana 35 TDI o mocy 150 KM, współpracująca z 7-biegową skrzynią S tronic. Dodatkowe wersje A3 Sportback i A3 Sedan z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi pojawią się w drugim kwartale 2024 roku, natomiast pod koniec roku do gamy dołączy hybrydowy wariant typu plug-in.

Wszystkie modele A3 zjeżdżają z linii produkcyjnej fabryki Audi w Ingolstadt. Samochody będzie można zamawiać jeszcze w marcu 2024 roku.

Audi A3 po liftingu i A3 Allstreet - GALERIA ZDJĘĆ

Audi A3 po liftingu i A3 AllstreetAudi A3 po liftingu i A3 AllstreetAudi A3 po liftingu i A3 AllstreetAudi A3 po liftingu i A3 AllstreetAudi A3 po liftingu i A3 AllstreetAudi A3 po liftingu i A3 AllstreetAudi A3 po liftingu i A3 AllstreetAudi A3 po liftingu i A3 AllstreetAudi A3 po liftingu i A3 Allstreet

Zobacz także

Audi S3 po liftingu (2024)

Audi S3 po liftingu (2024) 2024-04-13

Zmiany stylistycznie w Audi S3 nie są przesadnie dużo. Znacznie więcej zmieniło się w zakresie rozwiązań technicznych. Przede wszystkim samochód otrzymał zastrzyk mocy.
Audi RS3 nowej generacji

Audi RS3 nowej generacji 2021-07-19

Audi zaprezentowało model RS3 nowej generacji. Od razu pokazano hatchbacka (Sportback) i sedana.Do tej pory najmocniejszą odmianą serii 3 Audi było S3, napędzane czterocylindrowym silnikiem TFSI o mocy 310 KM. Ale to już przeszłość - teraz palmę...
Coraz więcej hybryd plug-in Audi

Coraz więcej hybryd plug-in Audi 2020-12-28

Audi poszerza gamę samochodów z napędem hybrydowym typu plug-in. Najnowsze modele to A3 Sportback, Q3 i Q3 Sportback oraz Q8.Audi oferuje modele PHEV siedmiu liniach produktowych. Po dużych modelach A6, A7 Sportback, A8 i Q7, latem 2020 r. oferta została...
Kolejne testy Euro NCAP

Kolejne testy Euro NCAP 2020-12-11

Niezależna organizacja Euro NCAP ogłosiła wyniki kolejnych testów zderzeniowych. Tym razem ocenie bezpieczeństwa poddano Audi A3 Sportback, Seata Leona, Isuzu D-Max, Kię Sorento, Land Rovera Defender, Honda e i Hyundaia i10.Audi A3 Sportback i Seat Leon...
Audi A3 40 TFSI e. Nowa hybryda plug-in

Audi A3 40 TFSI e. Nowa hybryda plug-in 2020-10-09

Po dieslowym skandalu i zmianie kursu przez cały koncern Volkswagena, również Audi kontynuuje ofensywę elektromobilności. Do pokazanych już wcześniej hybrydowych wersji modeli A6, A7, A8, Q5 i Q7 dołącza A3 Sportback w wersji 40 TFSI e.Audi A3 40 TFSI...
Audi S3 Sportback i Sedan nowej generacji

Audi S3 Sportback i Sedan nowej generacji 2020-08-11

Wkrótce po wprowadzeniu do salonów A3 nowej generacji Audi zaprezentowało modele S3 Sportback i Sedan. Do czasu debiutu wersji RS3 to najmocniejsze wersje tego modelu.Pod względem napędu nie ma niespodzianki. Pod maską nowego Audi S3 pracuje...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS