chceauto.pl
x
Alfa Romeo Tonale. Hybrydowy SUV!

Alfa Romeo Tonale. Hybrydowy SUV!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2019-03-06 Opinie
Na salonie w Genewie zadebiutowała Alfa Romeo Tonale. Auto, mające status prototypu, to kompaktowy SUV o napędzie hybrydowym z możliwością ładowania z gniazka (PHEV).

Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale
Tonale to podwójna nowość. Alfa Romeo nigdy jeszcze nie miała w ofercie kompaktowego samochodu typu SUV (Stelvio jest większe), nigdy również nie oferowała samochodu z możliwością ładowania z sieci elektrycznej, ani nawet tradycyjnej hybrydy.

Niestety, to wszystko co wiemy o napędzie nowej Alfy, Włosi nie zdradzili bowiem żadnych danych technicznych. Nie wiemy, jaki silnik spalinowy znalazł się pod maską, wiemy natomiast, że silnik elektryczny zamontowano przy osi tylnej, dzięki czemu auto dysponuje napędem wszystkim kół. Nie ujawniono jednak pojemności akumulatorów ani zasięgu w trybie elektrycznym.

Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale
Wiemy natomiast, że we wnętrzu zastosowano 12,3-calowy ekran zastępujący tradycyjne ekrany, natomiast umieszczony na konsoli środkowej dotykowy ekran systemu infotainment ma 10,25 cala.

Podobnie, jak w innych modelach Alfy Romeo, w Tonale znajdziemy system Alfa DNA, który umożliwia zmianę trybu, w jakim pracuje samochód. O ile w innych modelach są to Dynamic, Neutral i All Weather, o tyle w Tonale tryb Dynamic zamieniono na Dual Power, co ma podkreślać maksymalną moc oferowaną przez oba silniki, tryb Neutral - na Natural, co podkreśla przyjazność dla środowiska, a tryb All Weather na - Advance Efficiency, czyli maksymalnej oszczędności.

Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale
Poza zmianą nomenklatury zmienia się niewiele. Tryb D to jazda sportowa, N - codzienna, zaś A - oszczędna.

Dodatkowo na ekranie systemu infotainemnt znajdziemy przycisk E-mozione. Pod tym pojęciem kryje się gra słów - chodzi bowiem i o emocje i elektryczność. oferuje on specjalne ustawienia przepustnicy, ostrzejsze hamowanie i bardziej bezpośrednią reakcję układu kierowniczego.

Alfa Romeo podkreśla jednocześnie, że silnik elektryczny w Tonale ma bardziej służyć zwiększeniu osiągów i usportowieniu pojazdu niż zmniejszeniu zużycia paliwa.

Czy Alfa Romeo Tonale trafi do seryjnej produkcji? Są to na to duże szanse, szczególnie że Tonale to nazwa przełęczy w Alpach. Przełęczy położonej niedaleko innej, o nazwie Stelvio...

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Alfa Romeo Tonale. Hybrydowy SUV! - GALERIA ZDJĘĆ

Alfa Romeo Tonale. Hybrydowy SUV!Alfa Romeo Tonale. Hybrydowy SUV!Alfa Romeo Tonale. Hybrydowy SUV!Alfa Romeo Tonale. Hybrydowy SUV!Alfa Romeo Tonale. Hybrydowy SUV!
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.