chceauto.pl
x

Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KM

Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KM
Katalog samochodów
Rok produkcji
2007
Średnia cena
28 000 zł
Nadwozie
coupe
Skrzynia
ręczna
Napęd
przedni
Średni przebieg
Dostępność auta
trudno kupićOferta jest szeroka, jest w czym wybieraćłatwo kupić
Pojemność
2387 cm3
Silnik
diesel

OSIĄGI Silnik z turbosprężarką Silnik z bezpośrednim wtryskiem

Moc
200 KM
0-100 km/h
8.4 s.
V max
228 km/h

KOSZTY

Spalanie
6.8 l oleju napędowego na 100 km (średnie rzeczywiste zużycie paliwa)
Koszt przejechania 100 km
39 zł

SERWIS

Bezawaryjność
bardzo awaryjnyAwaryjność nie odbiega od średniej, można zaryzykowaćmało awaryjny
Koszt serwisu
drogiDramatu nie ma, wiadomo, że auto kosztuje tani

BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT Czy bezpieczeństwo jest ważne?

Bezpieczeństwo
mało bezpiecznyMasz rodzinę? Kupuj bez zastanowienia bezpieczny
Segment
G premium Co to znaczy?
Bagażnik
300 litrówSzału nie ma, ale dramatu też nie
Ryzyko kradzieży
dużeMożna zostawiać auto otwarte, z kluczykami, a i tak nikt nie weźmie małe

Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KM - GALERIA ZDJĘĆ

Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KMAlfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KMAlfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KMAlfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KMAlfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KMAlfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KMAlfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KMAlfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KMAlfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KMAlfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KM

Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KM

Alfa Romeo Brera to piękne coupe, którego prototyp zaprezentowano w 2002 roku. Samochód od razu wzbudził wielkie zainteresowanie, jednak na wersję produkcyjną trzeba było poczekać aż 3 lata - pierwsze auta trafiły do salonów dopiero w 2005 roku.
Brera zbudowana jest na tej samej płycie podłogowej co Alfa 159. To oznacza, że Brera nie posiada tylnego napędu, który aż prosiłby się w takim samochodzie. Auto jest natomiast dostępne (wyposażenie opcjonalne) ze stałym napędem wszystkich kół (układ typu torsen).
Kolejny problem to silnik. W samochodzie stosowane są dobre silniki wysokoprężne oraz bardzo przeciętne - benzynowe. Te ostatnie pochodzą od General Motors i zdecydowanie lepiej wyglądają na papierze niż w eksploatacji. W rzeczywistości szokują zużyciem paliwa (szczególnie V6) i nie oferując nadzwyczajnej dynamiki.
Ten fakt oraz wysoka cena zadecydowały, że Brera nie okazała się przebojem. W Polsce te samochody są niezwykle rzadkie, a dostępne egzemplarze najczęściej pochodzą z importu i mają wypadkową przeszłość.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2009-10-05

Wersje

ROCZNIKI

SILNIKI, NAPĘDY I SKRZYNIE

NADWOZIA

Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 KM Opinie i komentarze

comments powered by Disqus

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS