chceauto.pl
x
Acura Integra Prototype

Acura Integra Prototype

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-11-14 Opinie
Honda powraca do nazwy Integra. Samochód będzie oparty na amerykańskiej Hondzie Civic i nie trafi do Europy.

Acura Integra
Acura Integra
Integra zniknęła z rynku w 2006 roku, a więc już 15 lat temu. Wcześniej coupe o nazwie Integra sprzedawano w Japonii i Australii, a w USA model ten był znany jako Acura RSX.

Nowa Integra to samochód przygotowany z myślą o rynku amerykańskim, gdzie ponownie będzie sprzedawany pod marką Acura. Przypomnijmy, że Acura to należąca do Hondy obecna wyłącznie w USA marka, która pełni tę samą rolę, co Infiniti dla Nissana czy Lexus dla Toyoty.

Acura Integra
Acura Integra
Japończycy zaprezentowali właśnie prototyp Acury Integry, przy czym nie dajmy się zwieść - ten prototyp to samochód, który praktycznie w niezmienionej formie trafi do produkcji.

Nowa Integra to pięciodrzwiowy liftback. Samochód oparto technicznie na Hondzie Civic, ale stylizacja obu modeli jest zupełnie inna.

Acura Integra
Acura Integra
Integra będzie napędzana przez benzynowy, doładowany silnik 1.5 VTEC, moc nie została ujawniona, ale możemy się spodziewać, że będzie to 200 KM - taka jednostka napędza amerykańską Hondę Civic Si. Standardowo silnik będzie łączony z przekładnią automatyczną, ale za dopłatą będzie można otrzymać skrzynię manualną.

Acura Integra
Acura Integra
Standardowe wyposażenie będzie obejmować m.in. blokadę mechanizmu różnicowego i hamulce Brembo.

Wersja produkcyjna Acury Integry pojawi się na początku 2022 roku, a już na wiosnę samochód pojawi się w salonach. Co ciekawe, podano już cenę - Acura Integra będzie w USA kosztować około 26 tysięcy dolarów.

Jak, już wspomnieliśmy na początku, nie ma szans, żeby nowa Integra, nawet jako Honda, trafiła na rynku europejskie.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Acura Integra Prototype - GALERIA ZDJĘĆ

Acura Integra PrototypeAcura Integra PrototypeAcura Integra PrototypeAcura Integra PrototypeAcura Integra PrototypeAcura Integra Prototype

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.