chceauto.pl
x

Abarth Punto Evo 2013

Oceny użytkowników5.0000/5. Głosy: 1
Ocena: 5/5
Głosy: 1.

Dostępne silniki

benzyna

1.4 T-Jet
Fiat Punto to jeden z najpopularniejszych modeli tego włoskiego producenta. Samochód debiutował w 1995 roku, od razu zdobywając tytuł Car of the Year. Pierwsze generacja Punto była produkowana do 1999 roku, gdy zaprezentowano następcę, czyli Punto II.

Druga generacja Punto powtórzyła sukces poprzednika. Samochód produkowano do 2006 roku, z liftingiem, który przeprowadzono trzy lata przed zakończeniem produkcji.

W 2006 roku z oferty wycofano samochody z mocniejszymi jednostkami napędowymi, pozostawiając jedynie najsłabszy, benzynowy silnik o mocy 60 KM i wysokoprężny o mocy 70 KM. Punto przemianowano na Punto Classic i w ten sposób auto przetrwało w produkcji... kolejne 4 lata.

Punto Classic produkowano równolegle z trzecią generację tego modelu, którą nazwano Grande Punto. Samochód ten debiutował w 2005 roku, w 2009 roku został poddany liftingowi. Przy okazji... zmieniono nazwę na Punto Evo i taki pojazd produkowano przez kolejne trzy lata.

Wreszcie na początku 2012 roku zaprezentowano kolejną modernizację (lifting) i... po raz kolejny zmieniono nazwę, wracając po prostu do Punto.

Abarth Punto Evo

Abarth Punto Evo to najmocniejsza wersja Fiata Punto Evo. Samochód jest dostępny tylko z jednym silnikiem - doładowaną, benzynową jednostką o pojemności 1.4 l i mocy 155 KM.

Producent sprzedaje również pakiet tuningowy Esse-Esse, dzięki któremu moc rośnie do 180 KM. Ze względu na cenę, oraz odpowiednio wyższe koszty eksploatacji Abarth Punto Evo na rynku wtórnym pojawia się rzadko. Ponadto trzeba pamiętać, że ten typ samochodu kupowany jest przez specyficzną grupę kierowców, co oznacza konieczność rzetelnej weryfikacji przeszłości wybranego egzemplarza pod kątem wypadkowości.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.