chceauto.pl
x

Volvo V90 2017

Oceny użytkowników2.8333/5. Głosy: 6
Ocena: 2.83/5
Głosy: 6.

Dostępne silniki

benzyna

2.0 T5 2.0 T6

diesel

2.0 D4 2.0 D3 2.0 D5

hybryda

T8 Hybrid
Volvo V90 debiutowało w marcu 2016 na salonie w Genewie. Niedługo po premierze samochód trafił do salonów.

Volvo V90 jest trzecim modelem szwedzkiego producenta (po S90 i XC90) zbudowanym w oparciu o modułową platformę SPA (Scalable Product Architecture). Dla fanów szwedzkiej marki oznacza to tyle, że samochód dostępny jest wyłącznie z czterocylindrowymi jednostkami napędowymi.

W Volvo V90 postawiono na dwulitrowe silniki Drive-E własnej konstrukcji. Do wyboru są trzy silniki wysokoprężne i dwie jednostki benzynowe. Ofertę uzupełnia model T8 AWD z napędem hybrydowym.

W jego skład wchodzi benzynowy, doładowany kompresorem i turbosprężarką, silnik o pojemności 2,0 l i motor elektryczny. Ten ostatni czerpie energię z baterii litowo-jonowych akumulatorów o pojemności 9,2 kWh, które można będzie ładować bezpośrednio z gniazdka. Sumarycznie auto dysponuje mocą 407 KM i maksymalnym momentem obrotowym aż 640 Nm. Dzięki energii zmagazynowanej w akumulatorach zasięg jazdy na silniku elektrycznym wynosi 45 km.

Volvo V90 wyposażone będzie w najbardziej zaawansowany na rynku pakiet wspomagający bezpieczeństwo. Żadne inne auto w tym segmencie nie posiada w wersji podstawowej bardziej rozbudowanych funkcji wspomagania bezpieczeństwa aktywnego. Auto posiada m.in. technologię City Safety wzbogaconą o nową funkcję. System sam rozpoznaje znajdujące się na drodze duże zwierzęta, takie jak łosie, jelenie, czy konie, a następnie potrafi samodzielnie zatrzymać auto.

Na pokładzie znajdziemy również m.in. 7 poduszek powietrznych (w tym kolanowa dla kierowcy), aktywny tempomat z funkcją wspomagania hamowania awaryjnego, układ automatycznego utrzymania pasa ruchu na autostradzie czy system rozpoznawania znaków drogowych. Standardem są również opatentowane przez Volvo systemy bezpieczeństwa (SIPS, WHIPS, CTC, TSA, RSC).

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS