chceauto.pl
x
Volvo Concept Recharge w szczegółach

Volvo Concept Recharge w szczegółach

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-11-22 Opinie
Ostre kształty, elektryczny napęd i ekologiczne materiały w kabinie. Tak wyglądać ma Volvo przyszłości, do którego zapowiedzią jest koncepcyjny model Volvo Concept Rrcharge.

Concept Recharge ma wnętrze z ekologicznych materiałów. Jego opony powstały z materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów odnawialnych. Ograniczenie emisji CO2 ma być osiągnięte nie tylko na etapie produkcji, ale także w cyklu życia pojazdu.

Ekoauto od Volvo

Volvo Concept Recharge
Volvo Concept Recharge
Wnętrze pojazdu koncepcyjnego wykończono materiałami naturalnymi oraz tworzywami pochodzącymi z recyklingu. Znajdziemy w nim szwedzką wełnę, przyjazne dla środowiska tekstylia i lekkie kompozyty stworzonych. Z ekologicznej, szwedzkiej wełny stworzono naturalną, oddychającą tkaninę bez sztucznych dodatków. Ten ciepły i miękki materiał został wykorzystany w oparciu fotela oraz w górnej części deski rozdzielczej. Wełniany dywan pokrywa też dolne części drzwi i podłogę.

Poduszki siedzeń i powierzchnie dotykowe na drzwiach są wykonane z przyjaznego dla środowiska materiału, który zawiera włókna z celulozy. Ta tkanina ma dużą wytrzymałość i jest miękka dla skóry. Używając włókien "Tencel", które zostały wyprodukowane w bardzo oszczędnym pod względem zużycia wody i energii procesie, projektanci Volvo mogą ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych w częściach wewnętrznych.

Volvo Concept Recharge
Volvo Concept Recharge
Oparcia siedzeń i zagłówki, a także część kierownicy, wykorzystują nowy materiał stworzony przez Volvo Cars o nazwie Nordico. Jest to miękki materiał wykonany ze składników pochodzenia biologicznego i pochodzących z recyklingu, które pochodzą ze zrównoważonych lasów w Szwecji i Finlandii, zapewniając emisję CO2 o 74 procent mniejszą niż skóra.

Siemie lniane zamiast plastiku?

Volvo Concept Recharge
Volvo Concept Recharge
W innych częściach wnętrza, w tym w dolnych schowkach, z tyłu zagłówka i podnóżka, Concept Recharge wykorzystuje kompozyt lnu, opracowany przez Volvo Cars we współpracy z dostawcami. Wykorzystuje włókna z siemienia lnianego, które są mieszane z kompozytami, aby zapewnić mocną i lekką, a jednocześnie atrakcyjną i naturalną, estetykę.

Na zewnątrz przedni i tylny zderzak oraz listwy progowe również składają się z kompozytu lnianego. Stosowanie w ten sposób kompozytu lnianego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz powoduje znaczne zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych.

Opony ważniejsze niż zwykle

Volvo Concept Recharge
Volvo Concept Recharge
Ponieważ silnik spalinowy ustępuje miejsca czysto elektrycznemu układowi napędowemu, opony odgrywają jeszcze ważniejszą rolę. Nie tylko mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, ale także w dużej mierze przyczyniają się do zasięgu pojazdu. Oznacza to, że opony do samochodów elektrycznych zawsze muszą być na bieżąco z rozwojem technologicznym.

Dlatego w Concept Recharge zastosowano specjalne opony Pirelli, które są całkowicie wolne od oleju mineralnego i są wykonane w 94 procentach z materiałów wolnych od paliw kopalnych, w tym materiałów pochodzących z recyklingu i odnawialnych, takich jak kauczuk naturalny, bio-krzemionka, sztuczny jedwab i bio-żywica.


Opinie i komentarze na temat artykułu

Volvo Concept Recharge w szczegółach - GALERIA ZDJĘĆ

Volvo Concept Recharge w szczegółachVolvo Concept Recharge w szczegółachVolvo Concept Recharge w szczegółachVolvo Concept Recharge w szczegółachVolvo Concept Recharge w szczegółachVolvo Concept Recharge w szczegółachVolvo Concept Recharge w szczegółachVolvo Concept Recharge w szczegółachVolvo Concept Recharge w szczegółachVolvo Concept Recharge w szczegółach

Zobacz także