chceauto.pl
x
Volkswagen ID.ROOMZZ

Volkswagen ID.ROOMZZ

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-04-17 Opinie
Na salonie w Szanghaju Volkswagen zaprezentował najnowszego członka rodziny ID. – model ID. ROOMZZ. Jest to elektryczny SUV, którego nadwozie ma długość niemal pięciu metrów.

Volkswagen ID. ROOMZZ
Volkswagen ID. ROOMZZ
W wersji produkcyjnej model ten znajdzie się w sprzedaży w 2021 roku, początkowo w Chinach.

Stylistyką opartą na klarownych liniach i płynnych przejściach pomiędzy elementami nadwozia ID. ROOMZZ nawiązuje do pozostałych modeli rodziny ID. Wiele charakterystycznych detali sprawia jednak, że ten duży SUV wyznacza nową drogę w stylistyce aut tego rodzaju.

Volkswagen ID. ROOMZZ
Volkswagen ID. ROOMZZ
W modelu ID. ROOMZZ wykorzystano systemy asystujące umożliwiające jazdę autonomiczną. Na życzenie, w trybie "ID. Pilot", samochód może poruszać się automatycznie (poziom 4. automatycznej jazdy w 5-stopniowej skali, czyli auto jest praktycznie samodzielne). Pasażerowie mogą korzystać z informacji pojawiających się na interaktywnych podświetlanych panelach rozmieszczonych w kabinie pojazdu.

Wnętrze Volkswagena ID. ROOMZZ zaprojektowano według nowej koncepcji; można je kształtować w różny sposób, m.in. zmieniając konfigurację foteli. Ich ustawienie każdy pasażer może nie tylko indywidualnie dopasowywać do własnych potrzeb, ale też można je zmieniać zależnie od trybu jazdy w jakim aktualnie porusza się samochód.

Volkswagen ID. ROOMZZ
Volkswagen ID. ROOMZZ
Jeśli kierowca uruchomi tryb jazdy automatycznej, każdy fotel może obrócić się o 25 stopni do wnętrza pojazdu – powstanie wtedy możliwość swobodnej komunikacji między pasażerami. W trybie jazdy automatycznej istnieje ponadto możliwość wybrania konfiguracji "ID. Pilot Relax" (również osobno dla każdego fotela) – pasażer może wtedy korzystając z płynnej regulacji przekształcić fotel w miejsce do leżenia.

ID. ROOMZZ nie ma klasycznej tablicy rozdzielczej. Gdy porusza się w trybie "ID. Drive", czyli gdy autem steruje kierowca, zestaw cyfrowych wskaźników Digital Cockpit wraz z kierownicą wydają się swobodnie zawieszone w przestrzeni przed kierowcą. Digital Cockpit ma formę tabletu pokrytego szkłem, jego elementem jest kierownica z cyfrowymi urządzeniami do obsługi różnych funkcji auta.

Volkswagen ID. ROOMZZ
Volkswagen ID. ROOMZZ
Elektryczny ID. ROOMZZ ma duży zasięg: akumulator o pojemności 82 kWh po jednokrotnym naładowaniu umożliwia przejechanie w cyklu WLTP do 450 km. Korzystając z systemu szybkiego ładowania prądem o mocy 150 kW (DC) akumulator studyjnego pojazdu można w ciągu pół godziny naładować do 80 procent pojemności.

Dwa elektryczne silniki zapewniają moc systemową o wartości 225 kW i mogą stale napędzać cztery koła (elektryczny napęd 4MOTION).

ID. ROOMZZ przyspiesza do 100 km/h w ciągu 6,6 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 180 km/h (ograniczona elektronicznie). Jak w każdym samochodzie elektrycznym maksymalny moment obrotowy jest do dyspozycji już w chwili startu.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Volkswagen ID.ROOMZZ - GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen ID.ROOMZZVolkswagen ID.ROOMZZVolkswagen ID.ROOMZZVolkswagen ID.ROOMZZVolkswagen ID.ROOMZZVolkswagen ID.ROOMZZVolkswagen ID.ROOMZZVolkswagen ID.ROOMZZVolkswagen ID.ROOMZZ
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.