chceauto.pl
x
Volkswagen ID.Life. Zapowiedź ID.2

Volkswagen ID.Life. Zapowiedź ID.2

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-09-24 Opinie
Na salonie IAA Mobility w Monachium Volkswagen zaprezentował model ID.Life. To niewielki crossover zapowiadający nowy model.

ID.Life
ID.Life
Gama elektrycznych modeli Volkswagena z serii ID szybko rośnie. W salonach można już zamawiać ID.3 i ID.4, a już wkrótce pojawi się ID.5 oraz ID.Buzz.

Ale to nie wszystko, bowiem VW pokazał również ID.Life, który zapowiada niewielkiego crossovera, który pozycjonowany będzie poniżej ID.3, stając się konkurentem Peugeota e-2008.

ID.Life
ID.Life
Technicznym bratem ID.Life jest również pokazana w Monachium prototypowa Cupra UrbanRebel Concept. Oba te modele będą powstawać na skróconej platformie MEB o nazwie MEB Short i prawdopodobnie będą produkowane przez Cuprę.

Volkswagen nie ujawnił jeszcze rozmiarów ID.Life, ale można założyć, że podobnie jak w przypadku modelu Cupry, długość nadwozia tego modelu będzie nieco przekraczać cztery metry.

ID.Life
ID.Life
ID.Life ma przedni napęd. Źródłem mocy jest silnik elektryczny, generujący 234 KM. To ma wystarczać, by auto rozpędzało się do 100 km/h w 6,9 s. Pojemność baterii ID.Life wynosi 57 kWh, co ma wystarczyć (w teorii) do przejechania około 400 km.

Wnętrze ID.Life jest niezwykle proste, wręcz surowe. Małe są jednak szanse, żeby w takiej formie trafiło do samochodu seryjnego.

Wersja produkcyjna, wywodzącą się z ID.Life, która prawdopodobnie będzie nazywać się ID.2, ma pojawić się dopiero w 2025 roku. Co ciekawe, niemiecki koncern podał już, że jednym z atutów tego modelu ma być przystępna cena - auto ma kosztować między 20 a 25 tys. euro.

Można to przeliczyć na około 100 tys. zł, tyle tylko, że nie wiadomo, jaki będzie kurs euro za 4 lata...


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Volkswagen ID.Life. Zapowiedź ID.2 - GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen ID.Life. Zapowiedź ID.2Volkswagen ID.Life. Zapowiedź ID.2Volkswagen ID.Life. Zapowiedź ID.2Volkswagen ID.Life. Zapowiedź ID.2Volkswagen ID.Life. Zapowiedź ID.2

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS