chceauto.pl
x
Volkswagen Grand California. Z Polski!

Volkswagen Grand California. Z Polski!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-05-25 Opinie
Volkswagen wprowadza do sprzedaży model Grand California, czyli zbudowanego na bazie Craftera dużego kampera. Samochód dołączy do mniejszej, produkowanej w oparciu o model T6, Californii.

Volkswagen Grand California
Volkswagen Grand California
Grand California jest dłuższa, szersza i wyższa niż California T6. Większy rozmiar sprawił, że nowy model można było wyposażyć w łazienkę, większy przedział sypialny w tylnej części kabiny, kuchnię z pełnym wyposażeniem oraz jasny, stylowy salon, w którym można stanąć wyprostowanym.

Grand California jest oferowana w dwóch wersjach różniących się rozstawem osi oraz wysokością dachu; samochód można też w ramach opcji zamówić z napędem na cztery koła 4MOTION zamiast z napędem na przednią oś.

Volkswagen Grand California
Volkswagen Grand California
Volkswagen Grand California jest dostępny w dwóch rozmiarach. Grand California 600 to 6-metrowy kamper z przestrzenią do spania w tylnej części nadwozia i z wysuwanym łóżkiem nad kabiną kierowcy. Natomiast Grand California 680 ma większy rozstaw osi i nadwozie o długości 6,8 m. Z tyłu znajduje się w niej jeszcze większa przestrzeń sypialna, jest też więcej miejsca na wyprawowy ekwipunek.

Obydwie wersje nadwoziowe są dostępne z silnikiem 2.0 TDI o mocy 177 KM współpracującym z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów i oferowane, do wyboru, z napędem na przednie lub na cztery koła.

Volkswagen Grand California
Volkswagen Grand California
W każdej Grand Californii do standardu należą markiza po prawej stronie auta, panel solarny na dachu, który służy do ładowania akumulatorów, ogrzewanie powietrzne Truma Combi o mocy 6 kW z bojlerem ciepłej wody, przyłącze zewnętrzne 230 V z funkcją ładowania akumulatorów, 2 składane krzesła turystyczne i stół kempingowy i system wentylacji ssącej SOG do toalety chemicznej.

Wyposażenie podnoszące komfort obsługi i podróżowania obejmuje m.in. półautomatyczną klimatyzację Climatic, wielofunkcyjną kierownicę umożliwiającą obsługę radia i telefonu, radio Composition Audio, lusterka zewnętrzne elektrycznie regulowane i podgrzewane oraz tempomat.

Volkswagen Grand California
Volkswagen Grand California
Lista wyposażenia dodatkowego zawiera m.in. Hotspot WLAN LTE, czujnik deszczu i zmierzchu, 4 gniazda 12 V, elektryczne ogrzewanie pomocnicze, postojowe ogrzewanie powietrzne czy boczne poduszki i kurtyny powietrzne dla kierowcy i pasażera.

O ile Grand Californię w podstawowej wersji i z napędem na przednie koła można prowadzić z prawem jazdy kategorii B (dopuszczalna masa całkowita wynosi 3500 kg), o tyle do prowadzenia Grand Californii 600 4MOTION i Grand Californii 680 potrzebne jest prawo jazdy kategorii C (dopuszczalna masa całkowita wynosi 3880 kg).

Ceny netto poszczególnych wersji wynoszą:

· Grand California 600 – 217 880 zł
· Grand California 600 4MOTION – 238 630 zł
· Grand California 680 – 223 010 zł
· Grand California 680 4MOTION – 236 610 zł

Grand California produkowana jest w Polsce, w zakładzie we Wrześni. Na potrzeby produkcji tego modelu w obszarze zabudów specjalnych Customized Solution powstała dedykowana linia montażowa do obsługi której zatrudniono dodatkowo 160 pracowników.

Produkcja obejmuje montaż dachu, modyfikacje karoserii oraz montaż końcowy elementów wyposażenia. Samochód poddawany jest także testom szczelności w kabinie zraszania oraz pełnej kontroli jakościowej po skończonej zabudowie.

Czas montażu zabudowy specjalnej z wyposażeniem to około 60 godzin, a każdy pojazd to blisko 1000 specjalnych części do zabudowy. Planowany roczny poziom produkcji to 3500 pojazdów.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Volkswagen Grand California. Z Polski! - GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen Grand California. Z Polski!Volkswagen Grand California. Z Polski!Volkswagen Grand California. Z Polski!Volkswagen Grand California. Z Polski!Volkswagen Grand California. Z Polski!

Zobacz także

Volkswagen Grand California

Volkswagen Grand California 2018-08-10

Na Caravan Salon w Düsseldorfie 24 sierpnia będzie miała miejsce światowa premiera Volkswagena Grand California. To nowy, duży kamper, który bazuje na Crafterze najnowszej generacji. Wraz z Grand Californią Volkswagen rozszerza ofertę kamperów i...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.