chceauto.pl
x
Tych marek najczęściej szukamy w internecie

Tych marek najczęściej szukamy w internecie

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2022-01-11 Opinie
Google, czyli amerykański gigant technologiczny, to nie tylko najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa. Dzięki milionom kierowanych do niej każdego dnia pytań, firma wie o potrzebach i problemach potencjalnych kupujących więcej niż ktokolwiek inny na świecie!

Świadczy o tym chociażby ranking najczęściej wyszukiwanych w konkretnych regionach marek pojazdów. Zestawienie powstało na bazie danych Google Trends obejmujących aż 154 kraje świata.

Zwycięzcą rankingu ponownie – drugi raz z rzędu - okazała się Toyota. Japońska marka była najczęściej wyszukiwanym producentem samochodów w 2021 roku aż w 47 ze 154 analizowanych krajów, co stanowi około 31 proc. wszystkich wyszukiwań. Mimo tego, w stosunku do zestawienia z roku 2021 popularność Toyoty nieco osłabła.

Najczęściej wyszukiwane marki samochodów na świecie
Najczęściej wyszukiwane marki samochodów na świecie
Na tle ubiegłorocznego raportu identycznie prezentuje się całe podium. Drugie miejsce ponownie zajęło BMW (1. pozycja w 29 ze 154 krajów świata). Trzeci stopień podium przypadł w udziale Mercedesowi (1. pozycja w 23 krajach).

Warto jednak zauważyć, że średnio w ostatnich czterech latach to BMW zdobyło tytuł najczęściej wyszukiwanej marki w większej liczbie krajów niż jakikolwiek inny konkurent. Można to przypisać znacznemu wzrostowi wyników wyszukiwania w całym 2019 roku, kiedy BMW zajęło pierwsze miejsce aż w 118 analizowanych krajach!

W tegorocznej analizie po raz pierwszy w historii pojawiła się – wzbudzająca globalnie duże zainteresowanie – Tesla. Z raportu wynika, że w 2021 roku była to najczęściej wyszukiwana marka pojazdów w Hongkongu, Izraelu, Makao, Singapurze i Chinach.

Tesla pojawiła się również jako druga lub trzecia najczęściej wyszukiwana marka w takich krajach, jak:
Austria, Bahamy, Botswana, Kongo Kinszasa, Chorwacja, Finlandia, Gwinea, Islandia, Kuwejt, Madagaskar, Malta, Norwegia, Palestyna, Rwanda, RPA, Korea Południowa, Syria , Stany Zjednoczone i Jemen.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Tych marek najczęściej szukamy w internecie - GALERIA ZDJĘĆ

Tych marek najczęściej szukamy w internecieTych marek najczęściej szukamy w internecie

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS