chceauto.pl
x
Motonowości

TVR Griffith. Wraca zasłużona marka!

Redakcja ChceAuto.pl | 2017-09-10 | Opinie
TVR Griffith. Wraca zasłużona marka!
TVR to zasłużony brytyjski producent samochodów sportowych. Firma powstała w latach 50-tych i specjalizowała się w niskoseryjnej produkcji aut z wykorzystaniem silników głównie Forda i Rovera.

TVR Griffith
TVR Griffith
W 2006 roku marka popadła w tarapaty i zakończyła produkcję samochodów. Teraz, 11 lat później, TVR wraca do żywych z nowym właścicielem i nowym modelem!

Samochód otrzymał nazwę Grffith, w historii marki było już kilka pojazdów o tej nazwie.

TVR Griffith
TVR Griffith
Nowy TVR Griffith ma 431,4 cm długości, 185 cm szerokości i tylko 124 cm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 260 cm. Griffith to klasyczne, dwuosobowe coupe, z dominującą, długą przednią maską.

Pod nią zamontowano wolnossący silnik V8 Coswortha o pojemności pięciu litrów. Aluminiowa jednostka rozwija ponad 500 KM mocy.

TVR Griffith
TVR Griffith
Napęd trafia oczywiście na koła tylne, za pośrednictwem wyłącznie manualnej, sześciostopniowej skrzyni biegów. Zarówno karoseria, jak i elementy nośne wykonano z włókna węglowego, dzięki czemu samochód waży tylko 1250 kg. Inżynierom udało się uzyskać idealny rozkład mas (50:50).

TVR Griffith
TVR Griffith
Producent nie podał dokładnych osiągów, zdradzając jedynie, że sprint do 60 mph (96 km/h) trwa poniżej 4 s, zaś prędkość maksymalna przekracza 200 mph (czyli 322 km/h).

TVR Griffith porusza się na 19-calowych (Z przodu) i 20-calowych kołach (Z tyłu). Pod przednimi felgami ukryto tarcze hamulcowe o średnicy 37 cm i sześciotłoczkowe zaciski.

Produkcja seryjna TVR Griffith ma ruszyć w przyszłym roku, obecnie trwa budowa nowego zakładu, w którym pracę znajdzie 150 osób.

Na początek TVR planuje edycję startową Launch Edition, która ma liczyć 500 egzemplarzy. To około 420 tys. zł...Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

TVR Griffith. Wraca zasłużona marka! - GALERIA ZDJĘĆ

TVR Griffith. Wraca zasłużona marka!TVR Griffith. Wraca zasłużona marka!TVR Griffith. Wraca zasłużona marka!TVR Griffith. Wraca zasłużona marka!TVR Griffith. Wraca zasłużona marka!TVR Griffith. Wraca zasłużona marka!TVR Griffith. Wraca zasłużona marka!TVR Griffith. Wraca zasłużona marka!

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.