chceauto.pl
x
Toyota Crown Sedan. Drugi model z napędem wodorowym

Toyota Crown Sedan. Drugi model z napędem wodorowym

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-11-15 Opinie
Toyota zaprezentowała drugi po modelu Mirai samochód zasilany wodorem. Crown Sedan z wodorowymi ogniwami paliwowymi będzie mógł pokonać nawet 820 km na jednym tankowaniu. W gamie modelu będzie też nowy napęd 2.5 Hybrid.

Toyota Crown Sedan
Toyota Crown Sedan
Toyota od dekad rozwija napędy na wodorowe ogniwa paliwowe i sukcesywnie wprowadza takie rozwiązania na rynek. Zaprezentowany w 2014 roku model Mirai był pierwszym samochodem osobowym zasilanym wodorem, który był produkowany masowo. Druga generacja tego modelu debiutowała w 2021 roku.

Zaprezentowana w Japonii Toyota Crown Sedan będzie drugim autem w ofercie marki z napędem na wodorowe ogniwa paliwowe. Crown został wyposażony w trzy zbiorniki pozwalające na przejechanie około 820 km, a tankowanie wodoru trwa około trzech minut.

Toyota Crown Sedan
Toyota Crown Sedan
Elektryczna jednostka napędowa zamontowana została na tylnej osi.

Poza napędem wodorowym Toyota Crown Sedan dostępna będzie z nowo opracowanym napędem hybrydowym, łączącym silnik spalinowy o pojemności 2.5 l i dwa silniki elektryczne.

[image45089Już od 1955 roku Toyota Crown jest flagowym modelem marki na rynku japońskim. Ostatnio marka postanowiła rozbudować gamę tego modelu do czterech rodzajów nadwozia. Toyota Crown z nadwoziem crossover zadebiutowała jako pierwsza. Teraz zaprezentowano sedana, a przed nami jeszcze premiera Toyoty Crown Sport oraz Toyoty Crown Estate.

Nowy Crown Sedan zyskał elegancką sylwetkę, która nie była widoczna we wcześniejszych wersjach. Wnętrze wykończone zostało drewnianymi akcentami, które znajdują się na desce rozdzielczej i na drzwiach.

Toyota Crown Sedan
Toyota Crown Sedan
Trzymetrowy rozstaw osi zapewnia wygodę na tylnej kanapie i dużą przestrzeń na nogi. Optymalizacja ustawień zawieszenia i kontrola siły tłumienia za pomocą systemu adaptacyjnego zawieszenia pojazdu zapewnia, że nierówności nawierzchni drogi nie przenoszą się na pasażerów. Kołysanie się podczas skrętów i drgania na nierównych drogach są minimalizowane.

Oświetlenie wnętrza zaprojektowane zostało zgodnie z japońską estetyką, wzbogacającą ducha omotenashi, czyli gościnności. Do wyboru są aż 64 kolory podświetlenia LED na desce rozdzielczej, pod nogami pasażerów oraz w tylnych fotelach. Nadwozie dostępne jest w sześciu kolorach lakieru, a wnętrze w dwóch wersjach kolorystycznych.

Toyota nie przewiduje sprzedaży modelu Crown w Europie.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Toyota Crown Sedan. Drugi model z napędem wodorowym - GALERIA ZDJĘĆ

Toyota Crown Sedan. Drugi model z napędem wodorowymToyota Crown Sedan. Drugi model z napędem wodorowymToyota Crown Sedan. Drugi model z napędem wodorowymToyota Crown Sedan. Drugi model z napędem wodorowymToyota Crown Sedan. Drugi model z napędem wodorowymToyota Crown Sedan. Drugi model z napędem wodorowym