chceauto.pl
x
Toyota Camry po liftingu

Toyota Camry po liftingu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-11-23 Opinie
Flagowy model Toyoty w Europie - Camry - doczekał się właśnie kuracji odmładzającej. Odświeżony model trafi do salonów z początkiem przyszłego roku.

Toyota Camry po liftingu
Toyota Camry po liftingu
Hybrydowa Camry otrzymała nowy przedni zderzak oraz nowy projekt górnego i dolnego grilla, dzięki którym wygląda nowocześniej i bardziej stabilnie. Dolny grill może być wykończony w kolorze czarnym lub ciemnoszarym, natomiast na jego brzegach pojawiają się detale w kolorze chromowanym lub srebrnym.

Do wyboru są nowe aluminiowe felgi o średnicy 17" i 18". Siedemnastocalowe obręcze otrzymały skręcone szprychy w kształcie V, zaś większe koła mają podwójne, polerowane szprychy w kombinacji ze skręconymi ciemnymi szprychami. Gama kolorów nadwozia została wzbogacona o lakier Deep Metal Grey oraz nowe listwy między tylnymi światłami.

Toyota Camry po liftingu
Toyota Camry po liftingu
W odświeżonym wnętrzu zwraca uwagę nowy, szybciej reagujący na dotyk, 9-calowy ekran dotykowy na konsoli centralnej. Jest on zamontowany wyżej niż dotychczas, co poprawia widoczność. Do ekranu zostały dodane mechaniczne przyciski, które ułatwiają korzystanie z niego podczas jazdy. Zaktualizowany system multimedialny otrzymał szybsze oprogramowanie oraz integrację ze smartfonami za pośrednictwem Apple CarPlay® i Android Auto™.

Do wyboru są dwie skórzane tapicerki klasy premium w kolorze czarnym i beżowym, zdobione stylowymi perforacjami, które umożliwiają wentylację siedzeń. Dostępna jest także zupełnie nowa czarna tapicerka ze sztucznej skóry z materiałowymi wstawkami.

Wykończenia na tablicy wskaźników, konsoli centralnej i panelu przycisków na drzwiach mogą być wykonane z eleganckiego kompozytu Black Engineered Wood przypominającego drewno lub z atrakcyjnego wizualnie tworzywa Titanium Line Pattern o regularnym geometrycznym wzorze, dającym efekt trójwymiarowości.

Toyota Camry po liftingu
Toyota Camry po liftingu
Nowa Camry Hybrid jest wyposażona w najnowszą wersję Toyota Safety Sense – zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego, które zapobiegają kolizjom lub ograniczają ich skutki w wielu różnych sytuacjach na drodze.

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) otrzymał nowe funkcje, w tym system wykrywania pieszych i rowerzystów, system zapobiegania zderzeniu czołowemu, wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia oraz układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (ITA). System ITA ostrzega kierowcę i uruchamia automatyczne hamowanie, jeśli podczas skrętu w lewo lub w prawo powstaje ryzyko zderzenia z pieszym na pasach lub z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem.

Toyota Camry po liftingu
Toyota Camry po liftingu
Camry otrzymuje także system redukcji prędkości na zakrętach (Curve Speed Reduction) oraz pełnozakresowy inteligentny tempomat adaptacyjny IACC, który za zgodą kierowcy dostosowuje prędkość samochodu do ograniczeń prędkości widocznych na mijanych znakach drogowych.

Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA) utrzymuje samochód na środku pasa i zapobiega zjechaniu samochodu z niego, ingerując w układ kierowniczy. LTA w nowej wersji został udoskonalony – bardziej precyzyjnie wykrywa granice pasa ruchu, szybciej powraca do działania po intencjonalnej zmianie pasa przez kierowcę i skuteczniej utrzymuje właściwy tor jazdy, kontrując turbulencje podczas mijania dużych ciężarówek. Ponadto wcześniej oblicza promień łuku zakrętu, aby precyzyjniej dopasować do niego tor jazdy, a także ingeruje w układ kierowniczy z większą siłą, co sprawia, że działa przy wyższych prędkościach.

Nowa Toyota Camry trafi do sprzedaży w Europie w połowie roku 2021. Samochód (jak dotychczas) oferowany wyłącznie z napędem hybrydowym.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Toyota Camry po liftingu - GALERIA ZDJĘĆ

Toyota Camry po liftinguToyota Camry po liftinguToyota Camry po liftinguToyota Camry po liftinguToyota Camry po liftinguToyota Camry po liftinguToyota Camry po liftinguToyota Camry po liftingu

Zobacz także

Toyota Camry najpopuarniejszym autem klasy średniej na świecie

Toyota Camry najpopuarniejszym autem klasy średniej na świecie 2021-10-01

Toyota Camry zajęła pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów średniej wielkości na świecie. Po piętach coraz mocniej depta jej... Tesla model 3! W pierwszej połowie 2021 roku Toyota Camry zanotowała sprzedaż 344 745 samochodów na...
Rekord Toyoty w Europie

Rekord Toyoty w Europie 2020-01-13

Toyota Motor Europe w 2019 roku dostarczyła klientom 1 089 422 samochodów, o 5,2 proc. więcej niż w poprzednim roku. Udział producenta w europejskim rynku wzrósł o 0,3 punktu procentowego do 5,3 proc. Ponad 560 000 hybryd, które opuściły salony...
Toyota Camry już w Polsce. Znamy ceny!

Toyota Camry już w Polsce. Znamy ceny! 2018-10-04

2 października, na targach w Paryżu, zadebiutowała nowa Toyota Camry Hybrid. Równocześnie w polskich salonach rozpoczęła się przedsprzedaż modelu na specjalnych warunkach. Nowa hybrydowa Camry w przedsprzedaży kosztuje od 139 900 zł za wersję...
Najlepiej sprzedające się auta na świecie. Top 10!

Najlepiej sprzedające się auta na świecie. Top 10! 2018-08-29

Znamy wyniki światowej sprzedaży nowych samochodów w pierwszej połowie bieżącego roku. Chociaż „królami rynku” pozostają kompaktowe hatchbacki po piętach coraz mocniej deptają im suvy!W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych nowych aut na...
Znamy kandydatów do Car of the Year 2019

Znamy kandydatów do Car of the Year 2019 2018-07-11

Poznaliśmy właśnie, liczącą aż 50 propozycji, wstępną listę kandydatów do tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2019. Jury składające się z europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych opublikowało właśnie swoje typy. Chociaż zestawienie ma "mocno...
Finałowa dziesiątka WCOTY 2018

Finałowa dziesiątka WCOTY 2018 2018-01-25

Poznaliśmy właśnie finałową dziesiątkę plebiscytu na Światowy Samochód Roku 2018. Z szansami na zdobycie prestiżowego tytułu pożegnało się 24 kandydatów. Na liście "przegranych" znalazły się takie sławy, jak np Alfa Romeo Stelvio, Jeep...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS