chceauto.pl
x
Toyota bZ Compact SUV Concept

Toyota bZ Compact SUV Concept

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-11-19
Toyota zaprezentowała prototyp nowego modelu o napędzie elektrycznym z linii modelowej bZ (beyond Zero). Auto nosi nazwę Toyota bZ Compact SUV Concept.

Toyota bZ Compact SUV Concept
Toyota bZ Compact SUV Concept
Toyota bZ Compact SUV Concept to zapowiedź trzeciego pojazdu serii bZ. Do tej pory w ofercie jest crossover bZ4X, który możemy kupić w Europie, natomiast w Chinach oferowany jest sedan o nazwie bZ3. Zaprezentowany właśnie na salonie w Los Angeles concept zapowiada trzeci model - crossovera, który będzie pozycjonowany poniżej bZ4X.

Futurystyczny design pojazdu to efekt połączenia aerodynamicznego nadwozia, nisko poprowadzonej linii dachu i bardzo krótkich zwisów. Przód samochodu wykorzystuje te same rozwiązania stylistyczne, które znajdziemy m.in. w nowym Priusie (V generacji), z kolei z tyłu w oczy rzuca się blenda świetlna. Z boku auto wygląda jak coupe, efekt ten uzyskano poprzez ukrycie klamek tylnych drzwi, wniesienie linii szyb i obniżenie dachu.

Toyota bZ Compact SUV Concept
Toyota bZ Compact SUV Concept
Wnętrze Toyoty bZ Compact SUV Concept jest futurystyczne i minimalistyczne. Znajdziemy w nim wolant, dwa duże wyświetlacze (zagięte) natomiast jedyny fizyczny przełącznik służy do wyboru kierunku jazdy.

Samochód ma komunikować się z kierowcą i pasażerami za pośrednictwem osobistego asystenta. Jedną z jego funkcji są sygnały dźwiękowe i wizualne wyświetlane we wnętrzu w reakcji na polecenia kierowcy oraz osób podróżujących na miejscach z przodu i z tyłu.

Toyota bZ Compact SUV Concept
Toyota bZ Compact SUV Concept
Więcej informacji o bZ Compact SUV Concept Toyota ma udostępnić w grudniu 2022 roku.

Przypomnijmy, Beyond Zero to koncepcja Toyoty, zgodnie z którą firma zamierza osiągnąć dla ochrony środowiska więcej niż samą tylko neutralność klimatyczną. Wizja Beyond Zero zakłada, że aby wyeliminować emisję CO2 z motoryzacji, konieczna jest szeroka gama przystępnych i praktycznych pojazdów wyposażonych w różne zaawansowane technologie napędowe – zarówno bezemisyjne napędy elektryczne i wodorowe, jak i oparte na alternatywnych paliwach o zerowym bilansie emisji gazów cieplarnianych.

Zróżnicowana oferta zelektryfikowanych samochodów, do której należą auta z linii bZ, pomoże Toyocie w osiągnięciu celu globalnej neutralności węglowej do 2050 roku.

Toyota bZ Compact SUV Concept - GALERIA ZDJĘĆ

Toyota bZ Compact SUV ConceptToyota bZ Compact SUV ConceptToyota bZ Compact SUV ConceptToyota bZ Compact SUV ConceptToyota bZ Compact SUV ConceptToyota bZ Compact SUV ConceptToyota bZ Compact SUV ConceptToyota bZ Compact SUV ConceptToyota bZ Compact SUV ConceptToyota bZ Compact SUV Concept

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS