chceauto.pl
x

Suzuki Celerio 1.0 2014

Dostępne samochody

Suzuki Celerio

Suzuki Celerio 1.0 68 KM

2014, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 15 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertę

Kilka słów o modelu

Suzuki Celerio to nowy miejski pojazd, który zastąpił w ofercie japońskiej marki Alto. Samochód zadebiutował na salonie w Genewie w 2014 roku.

Suzuki Celerio zbudowano na bazie pokazanego rok wcześniej prototypu A:Wind. Samochód jest znacznie większy od Alto, długość Celerio to 360 cm, szerokość wynosi 160 cm, a wysokość - 153 cm. Różnice w stosunku do Alto są więc pokaźne, o 10 cm zwiększyła się długość, o 6 cm - wysokość. Również o 6 cm większy jest rozstaw osi, który w Celerio wynosi 242,5 cm.

Większe wymiary zewnętrze i większy rozstaw osi oznaczają znacznie obszerniejsze wnętrze. Ponadto niemal dwukrotnie wzrosła pojemność bagażnika, która w Celerio wynosi 254 litry (w Alto było tylko 129 litrów).

Źródłem napędu Suzuki Celerio jest trzycylindrowy, benzynowy silnik wolnossący o pojemności 1.0 i mocy 68 KM. Standardowo jednostka napędowa współpracuje z manualną skrzynią biegów, w opcji dostępna jest przekładnia zautomatyzowana Auto Gear Shift.

Co ciekawe, silnik - mimo tej samej pojemności i mocy - jest dostępny w dwóch wariantach. Jeden z nich wyróżnia się zmienną fazą zaworów ssących i systemem automatycznego gaszenia na postoju, ma również nieco wyższą kompresję. To wszystko przełożyć się ma na niższe zużycie paliwa. Ta bardziej oszczędna wersja jednostki napędowej nie może być łączona ze zautomatyzowaną przekładnią.

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.