chceauto.pl
x
Specjalna edycja na koniec Toyoty FJ Cruiser

Specjalna edycja na koniec Toyoty FJ Cruiser

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2013-11-13 Opinie
Toyota poinformowała, że zamierza zakończyć produkcję modelu FJ Cruiser. Ostatnie egzemplarze tego pojazdu wyjadą z fabryki na początku przyszłego roku.

Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition
Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition
Toyota FJ Cruiser to samochód terenowy w stylu retro, który swoim wyglądem nawiązuje do produkowanego w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku kultowego Land Cruisera FJ40. FJ Cruiser łączy klasyczne kształty z nowoczesnymi rozwiązaniami - np. tylne drzwi otwierane są w przeciwnym kierunku niż przednie, dzięki czemu można było zrezygnować ze środkowego słupka. A to znakomicie ułatwia zajmowanie miejsca w samochodzie, szczególnie na tylnej kanapie.

Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition
Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition
FJ Cruiser debiutował w 2006 roku. Gama była od początku mocno ograniczona, np. jedyne źródło napędu stanowi benzynowy silnik V6 o pojemności 4 litrów. Można było natomiast wybierać pomiędzy skrzynią manualną lub automatyczną oraz napędem na dwa lub cztery koła. W tej ostatniej wersji FJ Cruiser jest rasową terenówką o wysokim prześwicie i krótkich zwisach nadwozia, które zapewniają dużą dzielność w terenie (dobre kąty: natarcia, zejścia i rampowy).

Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition
Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition
Niestety, ograniczona oferta silnika sprawiła, że FJ Cruiser nie był sprzedawany w Europie, gdzie ceny paliw praktycznie wykluczyły sens ekonomiczny użytkowania tego pojazdu. Nie oznacza to jednak, że FJ Cruisera nie można kupić na rynku wtórnym.

By uczcić zakończenie produkcji Toyota przygotowała wersję specjalną FJ Cruisera o nazwie Ultimate Edition. Samochód zadebiutował na salonie SEMA w Las Vegas i powstanie w serii limitowanej do 2500 egzemplarzy.

Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition
Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition
Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition to pojazd o jeszcze wyższych zdolnościach terenowych niż "zwykłe" FJ Cruisery. Samochód otrzymał terenowe zawieszenie opracowane przez dział sportu Toyoty, które jest wyższe o 66 mm z przodu i 50 mm z tyłu i opiera się na regulowanych amortyzatorach Bilsteina. Dodatkowo samochody z serii Ultimate Edition posiadają aluminiową płytę ochronną pod silnikiem, 16-calowe koła o specjalnym wzorze felg i terenowe opony.

Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition
Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition
Oczywiście standardem jest napęd wszystkich kół, a także cały szereg elektronicznych systemów, które mają wspomagać jazdę w terenie.

Pierwsze pojazdy z serii Ultimate Edition trafią do salonów w lutym. Po wyprodukowaniu 2500 egzemplarzy cała produkcja FJ Cruisera zostanie zakończona. W sumie, od debiutu w 2006 roku Toyota sprzedała ponad 200 tys. egzemplarzy tego modelu, zdecydowaną większość z nich w Stanach Zjednoczonych.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Specjalna edycja na koniec Toyoty FJ Cruiser - GALERIA ZDJĘĆ

Specjalna edycja na koniec Toyoty FJ CruiserSpecjalna edycja na koniec Toyoty FJ CruiserSpecjalna edycja na koniec Toyoty FJ CruiserSpecjalna edycja na koniec Toyoty FJ CruiserSpecjalna edycja na koniec Toyoty FJ CruiserSpecjalna edycja na koniec Toyoty FJ CruiserSpecjalna edycja na koniec Toyoty FJ CruiserSpecjalna edycja na koniec Toyoty FJ Cruiser
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.