chceauto.pl
x
Advertisement
Porady i rynek

Skoda Kodiaq RS z rekordem Nurburgringu

Redakcja ChceAuto.pl | 2018-06-17 | Opinie
Skoda Kodiaq RS z rekordem Nurburgringu
Zobacz w katalogu
Skoda Kodiaq
Jaki jest najszybszy siedmioosobowy SUV na świecie?. Jeśli za wyznacznik brać wynik osiągnięty na północnej pętli toru Nurburgring będzie to Skoda Kodiaq RS!

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS
Fuchsröhre, Schwedenkreuz i Karussell – fani sportów motorowych z całego świata dobrze znają odcinki legendarnej północnej pętli toru Nürburgring. Żaden inny obiekt tego rodzaju nie jest równie wymagający i na żadnym innym kierowcy oraz samochody nie są zmuszani do pokonywania takich ograniczeń, jak na mierzącej 20,832 km długości pętli w regionie Eifel.

Skoda Kodiaq RS stawiła czoła warunkom panującym w „Green Hell” i uzyskała czas 9:29,84 min. To najlepszy wynik wśród siedmioosobowych SUV-ów.

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS
Za kierownicą Skody Kodiaq RS podczas rekordowego okrążenia siedziała Sabine Schmitz, która regularnie bierze udział w długodystansowych mistrzostwach (VLN) i 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring. W 1996 r., jako pierwsza kobieta, wygrała 24-godzinny maraton, a rok później powtórzyła swój wyczyn.

Sabine Schmitz od dawna jest kierowcą „Ring Taxi” i prezenterką na różnych pokazach samochodowych, co zapewniło jej rozpoznawalność wśród szerokiej publiczności. Zawodniczka szacuje, że do tej pory pokonała północną pętlę ponad 30 000 razy. Zna więc ten tor jak własną kieszeń.

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS
Zastosowany w Skodzie Kodiaq RS silnik 2.0 BiTDI generuje moc 239 KM. Wyróżniać ma się doskonałą reakcją na gaz, nawet przy niskich prędkościach obrotowych. 2-litrowa jednostka wysokoprężna BiTDI w gamie Kodiaq została zarezerwowana wyłącznie dla wersji RS.

Mocny silnik to nie wszystko. Kodiaq RS posiada adaptacyjne zawieszenie Dynamic Chassis Control (DCC), obejmujące wybór trybu jazdy, progresywny układ kierowniczy oraz wyposażony jest w napęd 4x4.

Światowy debiut Skody Kodiaq RS odbędzie się w październiku, podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Skoda Kodiaq RS na Nurburgringu:
Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Skoda Kodiaq RS z rekordem Nurburgringu - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Kodiaq RS z rekordem NurburgringuSkoda Kodiaq RS z rekordem NurburgringuSkoda Kodiaq RS z rekordem NurburgringuSkoda Kodiaq RS z rekordem NurburgringuSkoda Kodiaq RS z rekordem NurburgringuSkoda Kodiaq RS z rekordem NurburgringuSkoda Kodiaq RS z rekordem Nurburgringu

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.