chceauto.pl
x
Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"

Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2017-08-20
Skoda Karoq to pierwszy model czeskiej marki, w którym dostępne są cyfrowe zegary. Co ciekawe, rozwiązanie to nie trafiło do zaprezentowano na początku roku i pozycjonowanego wyżej Kodiaqa.

Skoda Karoq
Skoda Karoq
W Skodzie Karoq zastępujący tradycyjne zegary ekran będzie miał cztery tryby pracy: "Klasyczny", "Cyfrowy", "Informacyjny" i "Zredukowany".

W trybie "Klasycznym" wyświetlane są w formie tradycyjnych okrągłych zegarów obrotomierz i prędkościomierz. Obszar pomiędzy nimi można dowolnie skonfigurować, mogą tam pojawiać się wskazówki nawigacji, mapa czy dane o stacji radiowej.

Skoda Karoq
Skoda Karoq
W trybie "Cyfrowym" wyświetlacz zdominowany jest przez jeden duży obszar, na którym można wyświetlać dowolnie informacje - np. mapę. Poniżej i powyżej zarezerwano odrobinę miejsca na inne potrzebne dane, jak prędkość jazdy, dystans do celu czy rozpoznawanie znaków.

W trybie "Informacyjnym" ekran dzielony jest na trzy znajdujące się obok siebie części, przy czym środkowy jest największy. Ich zawartość można dowolnie zmieniać.

Skoda Karoq
Skoda Karoq
W trybie "Zredukowanym" ekran dzielony jest na dwa duże obszary, można na nich wyświetlić np. prędkość jazdy i odległość do celu. Dodatkowe informacje podawane są na górze i na dole ekranu, zajmując niewiele miejsca.

Skoda Karoq to kompaktowy SUV, który ma 438 cm długości, 184 cm szerokości i 160,5 cm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 264 cm. Chociaż światowa premiera tego pojazdu będzie miała miejsce dopiero 12 września na salonie we Frankfurcie, to samochód można już zamawiać, a jego produkcja już się rozpoczęła.

Skoda Karoq jest oferowana z jednym z pięciu silników (dwa bezynzynowe TSI i trzy wysokoprężne TDI) o mocach od 115 do 190 KM.

Cyfrowe "zegary" Skody Karoq na wideo:
Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami" - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"

Zobacz także

Test: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG – prosty przepis na sukces

Test: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG – prosty przepis na sukces 2024-03-11

Skoda Karoq swój debiut miała w 2017 roku i była odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się segment kompaktowych SUVów. W 2021 roku samochód przeszedł gruntowny lifting, a my sprawdzamy, czym odświeżona Skoda Karoq zamierza przekonać do siebie...
Skoda Karoq po liftingu. Ceny

Skoda Karoq po liftingu. Ceny 2022-04-19

Skoda poddała liftingowi model Karoq. Poznaliśmy już ceny odświeżonej wersji tego kompaktowego SUV-a.Karoq trafił na rynek w 2017 roku, jako drugi SUV Skody. Z wynikiem ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy, Karoq jest aktualnie podstawą gamy...
Skoda Karoq po liftingu

Skoda Karoq po liftingu 2021-11-30

Cztery lata po premierze Skoda poddała liftingowi kompaktowego SUV-a - Karoq.Samochód zaprezentowano w 2017 roku, rok po większym Kodiaq. Ten ostatni model przeszedł lifting na początku tego roku, nic więc dziwnego, że kolejny do odświeżenia był...
Skoda Karoq. Lifting czy nowy model?

Skoda Karoq. Lifting czy nowy model? 2021-11-22

Skoda stopniuje napięcie przed premierą odświeżonego modelu Karoq. Gruntownie przeprojektowane auto zadebiutować ma online 30 listopada.Czesi zaprezentowali właśnie dwa szkice projektowe odświeżonego Karoqa. Producent zapowiada, że oferowany od...
Skoda Karoq po liftingu nadjeżdża

Skoda Karoq po liftingu nadjeżdża 2021-11-15

Skoda zaprezentowała dwa szkice projektowe modelu Karoq po liftingu. Ten kompaktowy SUV został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności w 2017 roku i od tego czasu był oferowany w praktycznie niezmienionej formie. Teraz Karoq przeszedł...
Dwa miliony suvów Skody!

Dwa miliony suvów Skody! 2021-03-04

Liczby dostaw w 2020 roku pokazują, jak dużą popularnością cieszą się obecnie suvy. Serie modeli Kodiaq, Karoq i Kamiq stanowią około 40 procent wszystkich pojazdów produkowanych przez czeską markę!Obecność Skody w lukratywnym segmencie suvów...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS