chceauto.pl
x
Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"

Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2017-08-20 Opinie
Skoda Karoq to pierwszy model czeskiej marki, w którym dostępne są cyfrowe zegary. Co ciekawe, rozwiązanie to nie trafiło do zaprezentowano na początku roku i pozycjonowanego wyżej Kodiaqa.

Skoda Karoq
Skoda Karoq
W Skodzie Karoq zastępujący tradycyjne zegary ekran będzie miał cztery tryby pracy: "Klasyczny", "Cyfrowy", "Informacyjny" i "Zredukowany".

W trybie "Klasycznym" wyświetlane są w formie tradycyjnych okrągłych zegarów obrotomierz i prędkościomierz. Obszar pomiędzy nimi można dowolnie skonfigurować, mogą tam pojawiać się wskazówki nawigacji, mapa czy dane o stacji radiowej.

Skoda Karoq
Skoda Karoq
W trybie "Cyfrowym" wyświetlacz zdominowany jest przez jeden duży obszar, na którym można wyświetlać dowolnie informacje - np. mapę. Poniżej i powyżej zarezerwano odrobinę miejsca na inne potrzebne dane, jak prędkość jazdy, dystans do celu czy rozpoznawanie znaków.

W trybie "Informacyjnym" ekran dzielony jest na trzy znajdujące się obok siebie części, przy czym środkowy jest największy. Ich zawartość można dowolnie zmieniać.

Skoda Karoq
Skoda Karoq
W trybie "Zredukowanym" ekran dzielony jest na dwa duże obszary, można na nich wyświetlić np. prędkość jazdy i odległość do celu. Dodatkowe informacje podawane są na górze i na dole ekranu, zajmując niewiele miejsca.

Skoda Karoq to kompaktowy SUV, który ma 438 cm długości, 184 cm szerokości i 160,5 cm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 264 cm. Chociaż światowa premiera tego pojazdu będzie miała miejsce dopiero 12 września na salonie we Frankfurcie, to samochód można już zamawiać, a jego produkcja już się rozpoczęła.

Skoda Karoq jest oferowana z jednym z pięciu silników (dwa bezynzynowe TSI i trzy wysokoprężne TDI) o mocach od 115 do 190 KM.

Cyfrowe "zegary" Skody Karoq na wideo:
Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami" - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"Skoda Karoq z cyfrowymi "zegarami"

Zobacz także

Skoda Karoq po liftingu

Skoda Karoq po liftingu 2021-11-30

Cztery lata po premierze Skoda poddała liftingowi kompaktowego SUV-a - Karoq.Samochód zaprezentowano w 2017 roku, rok po większym Kodiaq. Ten ostatni model przeszedł lifting na początku tego roku, nic więc dziwnego, że kolejny do odświeżenia był...
Skoda Karoq. Lifting czy nowy model?

Skoda Karoq. Lifting czy nowy model? 2021-11-22

Skoda stopniuje napięcie przed premierą odświeżonego modelu Karoq. Gruntownie przeprojektowane auto zadebiutować ma online 30 listopada.Czesi zaprezentowali właśnie dwa szkice projektowe odświeżonego Karoqa. Producent zapowiada, że oferowany od...
Skoda Karoq po liftingu nadjeżdża

Skoda Karoq po liftingu nadjeżdża 2021-11-15

Skoda zaprezentowała dwa szkice projektowe modelu Karoq po liftingu. Ten kompaktowy SUV został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności w 2017 roku i od tego czasu był oferowany w praktycznie niezmienionej formie. Teraz Karoq przeszedł...
Dwa miliony suvów Skody!

Dwa miliony suvów Skody! 2021-03-04

Liczby dostaw w 2020 roku pokazują, jak dużą popularnością cieszą się obecnie suvy. Serie modeli Kodiaq, Karoq i Kamiq stanowią około 40 procent wszystkich pojazdów produkowanych przez czeską markę!Obecność Skody w lukratywnym segmencie suvów...
Już ćwierć miliona egzemplarzy Skody Karoq

Już ćwierć miliona egzemplarzy Skody Karoq 2019-09-24

Już ponad ćwierć miliona egzemplarzy modelu Karoq zostało wyprodukowanych w fabrykach Skody. Jubileuszowy egzemplarz z silnikiem 1.0 TSI o mocy 85 kW zjechał z taśmy produkcyjnej w Mladá Boleslav w zaledwie dwa lata po rozpoczęciu seryjnej produkcji...
Rekordowa sprzedaż Skody

Rekordowa sprzedaż Skody 2019-08-20

Lipiec okazał się najlepszym miesiącem w historii Skody. Czesi sprzedali na całym świecie 102 700 samochodów, poprawiając tym samym rezultat z tego samego okresu w ubiegłym roku o 3,1 proc. Najbardziej dynamiczny wzrost Skoda odnotowała w Europie...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.