chceauto.pl
x
Motonowości

Skoda Karoq oficjalnie!

Redakcja ChceAuto.pl | 2017-05-18 | Opinie
Skoda Karoq oficjalnie!
Zobacz w katalogu
Skoda Karoq
Podczas specjalnego pokazu w Sztokholmie oficjalnie zadebiutowała całkowicie nowa Skoda Karoq. Model ten zastąpi w ofercie Skodę Yeti.

Ten kompaktowy SUV ma 438 cm długości, 184 cm szerokości i 160,5 cm wysokości. Duży, wynoszący 264 cm, rozstaw osi wskazuje na sporą przestrzeń we wnętrzu.

Skoda Karoq
Skoda Karoq
Bagażnik ma pojemność 521 litrów, gdy oparcie kanapy jest w podstawowym położeniu. Po jego złożeniu pojemność bagażowa zwiększa się do 1630 litrów. W połączeniu z opcjonalną tylną kanapą VarioFlex pojemność bagażnika jest zmienna i wynosi od 479 do 588 litrów.

VarioFlex oznacza trzy oddzielne miejsca siedzące kanapy, które osobno można przestawiać jak i całkowicie wymontować z samochodu – wtedy Skoda Karoq ze swoją maksymalną pojemnością bagażową 1810 litrów staje się małym samochodem użytkowym.

Skoda Karoq będzie oferowana z jednym z pięciu silników – do wyboru są dwie jednostki benzynowe i trzy wysokoprężne. Nowością w ofercie są obie konstrukcje benzynowe (1.0 TSI o mocy 115 KM i 1.5 TSI o mocy 150 KM) i dwie wysokoprężne (1.6 TDI o mocy 115 KM i 2.0 TDI o mocy 190 KM). Gamę uzupełnia silnik 2.0 TDI o mocy 150 KM.

Skoda Karoq
Skoda Karoq
Wszystkie silniki są turbodoładowane, mają bezpośredni wtrysk paliwa i są wyposażone w funkcję Start-Stop oraz odzyskiwanie energii hamowania. Wszystkie (poza najmocniejszym) można zamówić z ręczną 6-stopniową ręczną skrzynią biegów albo z 7-stopniową skrzynią biegów DSG. Najmocniejszy w gamie silnik 2.0 TDI o mocy 190 KM seryjnie współpracuje z napędem 4×4 i 7-stopniową skrzynią biegów DSG. Nowy silnik 1.5 TSI jest wyposażony w funkcję wyłączania dwóch cylindrów.

Od wersji Ambition opcjonalnie Skoda Karoq może mieć funkcję wyboru profilu jazdy z trybami Normal, Sport, Eco, Individual i Snow (4x4). Tryb Offroad w wersji z napędem na cztery koła dodatkowo poprawia właściwości jezdne na bezdrożach.

Skoda Karoq
Skoda Karoq
Skoda Karoq jest wyposażona w liczne funkcje wspomagania kierowcy: m.in. wspomaganie parkowania, asystenta pasa ruchu Lane Assist, czy wspomaganie jazdy w korku. Większe bezpieczeństwo zapewniają między innymi funkcje: wykrywanie pojazdów w martwej strefie, Blind Spot Detect, nadzór odstępu, Front Assist z wykrywaniem pieszych oraz nadzór aktywności kierowcy, Emergency Assist.

Ponadto do Skody Karoq są oferowane jeszcze inne funkcje wspomagania kierowcy. Utrzymują one odstęp od poprzedzającego pojazdu, ułatwiają kierowcy utrzymanie i zmianę pasa ruchu, wskazują ważne znaki drogowe i pomagają w parkowaniu.

Po raz pierwszy w Skodzie do dyspozycji jest swobodnie programowalny cyfrowy zestaw wskaźników. W Karoq informacje wyświetlane przed oczyma kierowcy można określić według indywidualnych życzeń.

Opcjonalnie dostępne są w pełni LED-owe reflektory główne.

Skoda Karoq na wideo:Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Skoda Karoq oficjalnie! - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Karoq oficjalnie!Skoda Karoq oficjalnie!Skoda Karoq oficjalnie!Skoda Karoq oficjalnie!

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.