chceauto.pl
x
Nowy Ford Focus
Skoda Fabia z podwójnym jubileuszem

Skoda Fabia z podwójnym jubileuszem

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2017-06-17 Opinie
Skoda wyprodukowała już 500 tys. egzemplarzy Fabii trzeciej generacji. Jednocześnie od premiery tego modelu w 1999 roku na liczba wyprodukowanych egzemplarzy przekroczyła 4 miliony.

Skoda Fabia - produkcja
Skoda Fabia - produkcja
Jubileuszowy, półmilionowy egzemplarz to biała Fabia Combi napędzana silnikiem 1.0 TSI i dwusprzęgłową przekładnią DSG.

Od początku roku do końca maja Czesi dostarczyli klientom już 91 400 egzemplarzy Fabii, co czyni ten model drugim najbardziej popularnym modelem Skody, za Octavią.

Skoda Fabia I
Skoda Fabia I
Historia Fabii rozpoczęła się na salonie we Frankfurcie w 1999 roku. Samochód oparto na płycie podłogowej Volkswagena o nazwie A0. Rok później, jesienią 2000 roku na salonie w Paryżu zaprezentowano Fabię Combi, a w marcu 2003 roku debiutowała Fabia RS. W sumie wyprodukowano 1,79 mln egzemplarzy Fabii I generacji.

Druga generacja Fabii debiutowała na salonie genewskim w 2007 roku. W porównaniu do poprzednika auto urosło, ponadto poszerzono gamę jednostek napędowych i wyposażenia. Jesienią tego samego roku pokazano Fabię Combi, pojemność bagażnika tego wrosła aż o 235 litrów.

Skoda Fabia II
Skoda Fabia II
W 2009 roku gama została poszerzona o uterenowioną wersję zwaną Scout, a w 2011 - o nawiązującą do sportu Monte Carlo.

Produkcję Fabii II generacji zakończono w czerwcu 2014 roku wynikiem 1,71 mln sztuk.

Wyprodukowanie pół miliona egzemplarzy III generacji zajęło Skodzie równe trzy lata. Na początku roku w ofercie po raz pierwszy w Fabii pojawił się trzycylindrowy silnik 1.0 TSI (moce 95 i 1100 KM), który zastąpił czterocylindrową jednostkę 1.2.

Samochód posiadać może zaawansowany system infotainment z dostępem do usług online Skoda Connect, a także szereg systemów bezpieczeństwa, m.in automatycznego hamowania czy adaptacyjny tempomat.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Skoda Fabia z podwójnym jubileuszem - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Fabia z podwójnym jubileuszemSkoda Fabia z podwójnym jubileuszemSkoda Fabia z podwójnym jubileuszemSkoda Fabia z podwójnym jubileuszem

Zobacz także

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.