chceauto.pl
x
Seres SF5. Pierwsze auto od Huawei

Seres SF5. Pierwsze auto od Huawei

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2021-04-21 Opinie
Chiński gigant technologiczny wkracza na rynek samochodowych. Japońska marka Seres zaprezentowała właśnie swój odświeżony (produkowany od dwóch lat) model SF5, w którego opracowanie zaangażowała się firma Huawei.

Seres SF5. Pierwsze auto od Huawei?
Seres SF5. Pierwsze auto od Huawei?
Seres to marka, która wywodzi się z amerykańsko-chińskiego startupu o nazwie SF Motors utworzonego w 2016 roku w Kalifornii. Dwa lata temu zamknął on swoje amerykańskie przedstawicielstwo i na dobre przeniósł się za Wielki Mur. Wtedy narodził się właśnie model SF5, który w Chinach oferowany jest jako hybryda.

Huawei pomóc miał nowej marce w opracowaniu systemu zarządzającego układem napędowym. Na ten składa się twierdzi się 1,5-litrowy silnik spalinowy i dwa elektryczne silniki trakcyjne (po jednym na każdą z osi). W sumie kierowca ma do dyspozycji około 550 KM, co przekłada się na sprint do 100 km/h w zaledwie 4,7 s.

Seres SF5. Pierwsze auto od Huawei?
Seres SF5. Pierwsze auto od Huawei?
Pojemność baterii trakcyjnych owiana jest tajemnicą, ale ładowana z gniazdka hybryda pokonać może na prądzie do 180 km. W sumie - dzięki energii zgromadzonej w akumulatorach i zapasowi paliwa – zasięg pojazdu oscylować ma w okolicach 1000 km!

Seres SF5. Pierwsze auto od Huawei?
Seres SF5. Pierwsze auto od Huawei?
Huawei to kolejny – po Xiaomi – Chiński gigant technologiczny, coraz mocniej zwracający się w kierunku motoryzacji. Jeszcze w ubiegłym roku Huawei nawiązał strategiczne umowy o współpracy z chińskimi producentami pojazdów: BAIC, GAC Aian i Changan Automobile. Te zaowocować mają rozwojem systemów info-rozrywki, zarządzania energią w elektrycznych układach napędowych czy... szybkim rozwojem pojazdów autonomicznych. Już dziś Huawei pracować ma m.in. nad nową generacją czujników, m.in. pracujących na falach krótkich radarów.

Czyżby Chińczycy szykowali się na zmasowany atak wymierzony w pozycję Tesli?


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Seres SF5. Pierwsze auto od Huawei - GALERIA ZDJĘĆ

Seres SF5. Pierwsze auto od HuaweiSeres SF5. Pierwsze auto od HuaweiSeres SF5. Pierwsze auto od HuaweiSeres SF5. Pierwsze auto od Huawei

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.