chceauto.pl
x
Renault Arkana. Nowy crossover

Renault Arkana. Nowy crossover

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2018-08-30 Opinie
Na salonie motoryzacyjnym w Moskwie debiutowało Renault Arkana. Samochód jest oficjalnie prototypem, ale już wiadomo, że w bardzo zbliżonej formie trafi do salonów sprzedaży.

Renault Arkana
Renault Arkana
Na początek, w przyszłym roku, Arkana trafi na rynek rosyjski (i będzie produkowany w Moskwie). Następnie jego produkcja zostanie uruchomiona w zakładach azjatyckich i tam też, w różnych krajach, samochód będzie sprzedawany. Obecnie nie wiadomo, czy Renault Arkana trafi również na rynku Starego Kontynentu.

Renault Arkana
Renault Arkana
A skąd premiera w Moskwie? Otóż Rosja to obecnie dla Renault rynek nr 2, zaraz za rodzimym. Do francuskiej marki należy m.in. większościowy pakiet akcji rosyjskiego AwtoWAZ-u, właściciela marki Łada.

Nazwa samochodu pochodzi od łacińskiego słowa "arcanum", co oznacza "tajemnica". Wg producenta, nazwa ma podkreślać unikatowość nowego modelu.

Renault Arkana
Renault Arkana
Arkana to kompaktowy crossover, niestety - poza wyglądem - wiemy o nim niewiele. Samochód porusza się na 19-calowych felgach i cechuje się dużym prześwitem. Auto będzie mogło być wyposażone w napęd wszystkich kół oraz światła przednie typu Full LED.

Renault podkreśla, że Arkana to bardzo ważny model, kluczowy w programie Drive the Future, który do 2022 roku ma pozwolić francuskiemu producentowi zwiększyć roczną sprzedaż do 5 milionów samochodów.

Ma się to udać głównie dzięki zwiększeniu obecności na rynku rosyjskim.

Renault Arkana na wideo:
Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Renault Arkana. Nowy crossover - GALERIA ZDJĘĆ

Renault Arkana. Nowy crossoverRenault Arkana. Nowy crossoverRenault Arkana. Nowy crossoverRenault Arkana. Nowy crossoverRenault Arkana. Nowy crossoverRenault Arkana. Nowy crossoverRenault Arkana. Nowy crossoverRenault Arkana. Nowy crossover

Zobacz także

Renault Arkana już w Polsce. Ceny

Renault Arkana już w Polsce. Ceny 2021-04-28

Renault wprowadza na rynek europejski Arkanę, SUV-a o wyglądzie coupe. Nowy model uzupełnia i poszerza gamę kompaktowych modeli Renault (Mégane, Kadjar) o samochód z segmentu SUV-ów klasy C, który na całym świecie przeżywa dynamiczny rozwój.Arkana...
Renault Arkana. Nowość w Europie

Renault Arkana. Nowość w Europie 2020-10-07

Fani francuskiej marki być może pamiętają, że Renault zaprezentowało model o nazwie Arkana w... 2018 roku. Wówczas zapowiadano, że auto trafi wyłącznie na rynek rosyjski, który jest drugim największym rynkiem Renault (po rodzimym, francuskim).]Mimo...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.