chceauto.pl
x
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015 czas zacząć!

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015 czas zacząć!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2015-04-09 Opinie
Mamy kwiecień, wiosna wielkimi krokami zbliża się do nas. Dla wielu ludzi ten miesiąc zwiastuje to, na co z utęsknieniem czekali kilka miesięcy tzn. rozpoczęcie walki na trasach LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015!

Po zakończeniu sezonu 2014 słychać było o zmianach, jakie wprowadzone zostaną w nadchodzącym 2015r. Tak jak obiecywano, zmiany nastąpiły. Najważniejszą i najbardziej zauważalną jest zmniejszenie liczby kilometrów oesowych, co przekłada się na mniejsze koszty startu dla teamu rajdowego oraz likwidacja Rajdowego Pucharu Polski, co oznacza, że walka wszystkich załóg odbywać się będzie w „najwyższej lidze”, czyli RSMP. Zmiany te mają za zadanie zwiększyć liczbę załóg startujących w zawodach, co przełoży się na większe zainteresowanie tą dyscypliną sportu wśród kibiców oraz sponsorów. Zapowiadane są również transmisje „na żywo” z tzw. Power Stage, czyli krótkich odcinków rajdowych zlokalizowanych najczęściej w mieście, podczas których każdy kibic może z niewielkiej odległości zobaczyć ostrą walkę między najlepszymi zawodnikami mistrzostw bez konieczności ruszania się z miejsca zamieszkania.

Pierwszą rundą LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015 będzie jedna z ulubionych przez kibiców oraz kierowców rund tzn. 43 Rajd Świdnicki – KRAUSE. Każdego roku na trasach wokół Świdnicy spotkać można całą „śmietankę” polskich rajdów na czele z najlepszymi kierowcami. Bardzo dobra organizacja zawodów, najlepsi kierowcy, piękne trasy – są to elementy , które składają się na bardzo dobre postrzeganie Rajdu Świdnickiego wśród kibiców i mediów. W tym roku spodziewać się możemy 7-8 samochodów klasy R5 (Ford Fiesta), czyli samochodów, które w chwili obecnej wiodą prym na rajdowych trasach Polski i Europy. Dodatkowo mocno obstawiona klasa R2 (Ford Fiesta oraz Peugeot 208), klasa „proto”, kilka „historyków” oraz aut przednio oraz tylnonapędowych spowoduje, że emocji na odcinkach na pewno nie zabraknie!!!

Tegoroczna edycja Rajdu Świdnickiego składać będzie się z dwóch dni walki na oesach tj. 25 oraz 26 kwietnia 2015r.
Na pierwsze przejazdy zapraszamy w dniu 25 kwietnia już o godz. 8:00 w okolice Witoszowa. Odbędzie się tam odcinek testowy rajdu. Zakończenie „testów” zaplanowane jest na godz. 12.00.
Kolejną atrakcją będzie ceremonia startu o godz. 13.00, a następnie Start Honorowy o godz. 14.00. Odbędzie się to jak co roku na płycie Rynku w Świdnicy, na którą zapraszamy wszystkich kibiców wraz z rodzinami.

Prawdziwa walka na odcinkach i zbieranie punktów do klasyfikacji rozpocznie się tego samego dnia godz.15.10 na odcinku Rościszów – Walim. Po zakończeniu odcinka, kierowcy przejadą na kolejny OES, czyli Miłków – Kamionki – przejazd tego etapu rozegrany będzie w godz. 16:05 oraz 19:20. W między czasie odbędzie się powtórny przejazd Rościszów – Walim – godz. 18:25.
Kibiców chętnych do spotkania się ”oko w oko” z kierowcami oraz zobaczenia z bliska samochodów rajdowych, zapraszamy na serwis rajdu, który znajdować się będzie w Świdnicy, ul. Śląska 35 na terenie OSiR w godz. 17:15, 20:15.
Meta etapu pierwszego zaplanowana jest na godz. 20:15 na terenie OSiRu.
Kolejny dzień zmagań na odcinkach zacznie się już 26 kwietnia o godz. 8:00 startem rajdu na terenie OSiRu. Na odcinki kierowcy wyjadą o godz. 9:00 oraz 12:40 - OES „Kamionki – Jawornik” oraz 10:00 i 13:40 – OES „Dziećmorowice – Walim”. Serwis odwiedzać można w godz.8:00, 11:25 oraz 15:20 (serwis oddalony).
O godz. 15:08 zapraszamy wszystkich kibiców na Power Stage na ulicach Świdnicy – emocje gwarantowane!

Ostatnim, dla części kibiców najważniejszym elementem rajdu będzie meta. W tym roku zaplanowana jest ona na Rynku w Świdnicy o godz. 16:30, gdzie nagrodzeni zostaną wygrani w całej imprezie!
Pozostaje nam jedynie oczekiwać na rozpoczęcie sezonu i otwarcie 43 Rajdu Świdnickiego – KRAUSE . Trzymamy kciuki za wszystkich kierowców, aby wszyscy „w całości” dotarli do mety pokazując klasę i charakter w walce z na pięknych odcinkach Rajdu Świdnickiego!

Zapraszamy również do oglądania galerii zdjęć z odcinków Rajdu Świdnickiego, które opublikujemy tuż po zakończeniu rajdu.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Zobacz także

Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) zwyciężają na Dolnym Śląsku

Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) zwyciężają na Dolnym Śląsku 2019-10-06

Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) odnieśli zwycięstwo w 53. Rajdzie Dolnośląskim – Hotel Zieleniec, siódmej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. Jest to czwarte w karierze zwycięstwo francuskiego zawodnika w tym...
47. Rajd Świdnicki-Krause za nami

47. Rajd Świdnicki-Krause za nami 2019-04-28

Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem zwyciężyli w 47. Rajdzie Świdnickim-Krause! Według nieoficjalnych wyników załoga Skody Fabii R5 na mecie Rajdu uzyskała 11,6 sekundy przewagi nad Marcinem Słobodzianem i Kamilem Kozdroniem (Ford Fiesta R5)....
Rajd Rzeszowski w obiektywie ChceAuto.pl

Rajd Rzeszowski w obiektywie ChceAuto.pl 2018-08-13

Startujący z łotewską licencją Nikołaj Griazin i Jarosław Fedorow triumfowali na trasach 27. edycji Rajdu Rzeszowskiego. Drugie miejsce na podium zajął Grzegorz Grzyb, który został jednocześnie zwycięzcą kolejnej rundy RSMP.Tegoroczna edycja Rajdu...
Rajd Świdnicki w obietkywie Chceauto.pl

Rajd Świdnicki w obietkywie Chceauto.pl 2018-04-23

W miniony weekend na drogach Dolnego Śląska rozgrywał się 46. Rajd Świdnicki - KRAUSE - pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W imprezie, już po raz trzeci, zwyciężył duer Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5). Ta sama...
44. Rajd Świdnicki-KRAUSE na zdjęciach

44. Rajd Świdnicki-KRAUSE na zdjęciach 2016-04-18

Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą fantastycznie rozpoczęli sezon Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zdecydowanie zwyciężyli w 44. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE. Załoga startująca Fordem Fiestą R5 od początku pokazywała wysoką...
44. Rajd Świdnicki-KRAUSE

44. Rajd Świdnicki-KRAUSE 2016-04-13

Już w najbliższy piątek (15 kwietnia) o godzinie 17.30 na Rynku w Świdnicy rozpocznie się Ceremonia Startu 44. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE - 1. Rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016. Doskonale znany w naszym kraju Rajd to...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.