chceauto.pl
x
Rajd Świdnicki dla Grzyba!

Rajd Świdnicki dla Grzyba!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2015-04-27 Opinie
Wczoraj zakończył się 43. Rajd Świdnicki - KRAUSE. Po pięknej, zaciętej i ekscytującej walce wygrała załoga Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą w Fordzie Fiesta R5.

Rajd Świdnicki dla Grzyba!
Całe dwa dni rajdu stały się pokazem umiejętności jazdy załóg G.Grzyb/R.Hundla, F.Nivette/K.Heller, T.Kuchar/D.Dymurski. Do bezpośredniej walki niestety nie włączył sie Łukasz Habaj, który po wygranym 1-szym oesie popełnił błąd na 2-giej próbie, obracając samochód i tracąc 7 minut do czołówki.

Największym niespodzianką rajdu był Filip Nivette (Ford Fiesta R5), który po kilkuletniej przerwie w startach w rajdach pokazał piękną skuteczną jazdę wygrywając w ciągu dwóch dni 4 oesy!

Rajd Świdnicki dla Grzyba!
Rozsrzygającym wyniki rajdu odcinkiem był oes 8, na którym prowadzący z dużą przewagą Filip Nivette popełnił błąd i wypadł z trasy oddając prowadzenie załodze G.Grzyb/R.Hundla. Do przejechania kierowcom pozostał 1 oes tzw. Power Stage na ulicach Świdnicy, gdzie najsukteczniejszą jazdą popisał się G.Grzyb zdobywając komplet punktów za rajd i Power Stage. Na drugim miejscu z 39-sekundową stratą uplasował się Tomasz Kuchar. Dzięki problemom Filipa Nivette, na ostatni stopień podium wskoczył Maciej Oleksowicz z Michałem Kuśnierzem.

W grupie samochodów z napędem na przednia oś, najszybszym okazała się załoga Chmielewski/Nowaczewski w Citroenie DS3. Zacietą walkę toczyli również zawdnicy w klasie Open, gdzie zwycięsko z rywalizacji wyszła załoga Gagacki/Bilski w Lancerze Evo XI wyprzedzając Ingrama w Imprezie STI oraz Mariusza Steca w Fieście Proto.

Rajd Świdnicki dla Grzyba!
Pogoda w sobotę dopisała kibicom i zespołom rajdowym, natomiast w niedzielę bardzo uprzykrzyła życie teamom rajdowym zmieniając się bardzo gwałtownie. Kierowcy mieli twardy orzech do zgryzienia, zastanawiąjąc się nad doborem opon przez co niektórzy zyskali, niektórzy stracili. Tak to już jest w rajdach, że nie tylko dobry samochód i dobry kierowca są czynnikami decydującymi w wynikach rajdów!

Już za niecałe 3 tygodnie 2-ga runda mistrzostw, która rozegrana zostanie w okolicach Jeleniej Góry, czyli Rajd Karkonoski.

Zapraszamy do naszej galerii z Rajdu Świdnickiego


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Rajd Świdnicki dla Grzyba! - GALERIA ZDJĘĆ

Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!Rajd Świdnicki dla Grzyba!

Zobacz także

47. Rajd Świdnicki-Krause za nami

47. Rajd Świdnicki-Krause za nami 2019-04-28

Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem zwyciężyli w 47. Rajdzie Świdnickim-Krause! Według nieoficjalnych wyników załoga Skody Fabii R5 na mecie Rajdu uzyskała 11,6 sekundy przewagi nad Marcinem Słobodzianem i Kamilem Kozdroniem (Ford Fiesta R5)....
Rajd Rzeszowski w obiektywie ChceAuto.pl

Rajd Rzeszowski w obiektywie ChceAuto.pl 2018-08-13

Startujący z łotewską licencją Nikołaj Griazin i Jarosław Fedorow triumfowali na trasach 27. edycji Rajdu Rzeszowskiego. Drugie miejsce na podium zajął Grzegorz Grzyb, który został jednocześnie zwycięzcą kolejnej rundy RSMP.Tegoroczna edycja Rajdu...
Rajd Świdnicki w obietkywie Chceauto.pl

Rajd Świdnicki w obietkywie Chceauto.pl 2018-04-23

W miniony weekend na drogach Dolnego Śląska rozgrywał się 46. Rajd Świdnicki - KRAUSE - pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W imprezie, już po raz trzeci, zwyciężył duer Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5). Ta sama...
44. Rajd Świdnicki-KRAUSE na zdjęciach

44. Rajd Świdnicki-KRAUSE na zdjęciach 2016-04-18

Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą fantastycznie rozpoczęli sezon Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zdecydowanie zwyciężyli w 44. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE. Załoga startująca Fordem Fiestą R5 od początku pokazywała wysoką...
44. Rajd Świdnicki-KRAUSE

44. Rajd Świdnicki-KRAUSE 2016-04-13

Już w najbliższy piątek (15 kwietnia) o godzinie 17.30 na Rynku w Świdnicy rozpocznie się Ceremonia Startu 44. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE - 1. Rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016. Doskonale znany w naszym kraju Rajd to...
Francuz szaleje!

Francuz szaleje! 2015-09-06

Rajdy, rajdy i po rajdzie. Właśnie zakończył się 61. Rajd Wisły, który w dniach 04-05 września 2015r. odbywał się w malowniczych rejonach Wisły, Istebnej i Ustronia. Od pierwszego odcinkach dało się zauważyć, że walka o pierwsze trzy miejsca w...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.