chceauto.pl
x
Porady i rynek

Pierwsze muzeum Mazdy w Europie!

Redakcja ChceAuto.pl | 2017-05-15 | Opinie
Pierwsze muzeum Mazdy w Europie!
13 maja w Augsburgu, w Niemczech, odbyło się otwarcie pierwszego w Europie — i jedynego poza Japonią — muzeum poświęconego historii Mazdy.

Muzeum Mazdy w Augsburgu
Muzeum Mazdy w Augsburgu
Frey’s Mazda Classic Car Museum — projekt lokalnego dealera Mazdy, salonu Auto Frey, zrealizowany przy wsparciu Mazda Niemcy — przedstawia niemal 100 lat historii japońśkiej marki. Główną atrakcją muzeum jest wystawa 45 samochodów — klasycznych Mazd sprzedawanych w Europie oraz modeli dostępnych tylko w innych zakątkach świata, wśród których znalazło się kilka rzadkich eksponatów z prywatnej kolekcji rodziny Freyów. W muzeum, które mieści się w odnowionej zajezdni tramwajowej z 1897 roku, znajdują się również: rozległy teren do organizacji imprez, restauracje i sklep z pamiątkami.

Muzeum Mazdy w Augsburgu
Muzeum Mazdy w Augsburgu
Na wystawie znalazły się między innymi modele Mazda Cosmo Sport z 1967 r., Mazda Luce RX87 z 1969 r. i Mazda RX-7 z 1992 r. — najlepiej sprzedający się model z silnikiem rotacyjnym w historii.

Wśród innych perełek warto wymienić Mazdę R360 z 1960 r. — pierwszy samochód osobowy firmy, który trafił do masowej produkcji, Mazdę K360 z 1962 r. — lekką trójkołową ciężarówkę, Mazdę Familia 1000 coupé z 1966 r., Mazdę 616 z 1973 r. — pierwszy model oficjalnie sprzedawany w Niemczech i Mazdę AZ-1 — niezapomniany lekki samochód sportowy z 1992 r.

Muzeum Mazdy w Augsburgu
Muzeum Mazdy w Augsburgu
Ekspozycja będzie się zmieniać. Na wystawie pojawią się kolejne klejnoty z liczącej ponad 120 pojazdów kolekcji rodziny Freyów. Założyciele muzeum mają również nadzieję, że stanie się ono miejscem spotkań klubów Mazd i wielbicieli innych klasycznych samochodów.

Auto Frey jest dealerem Mazdy od 1978 r. Obecnie prowadzi trzy salony w regionie Augsburga.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Pierwsze muzeum Mazdy w Europie! - GALERIA ZDJĘĆ

Pierwsze muzeum Mazdy w Europie!Pierwsze muzeum Mazdy w Europie!Pierwsze muzeum Mazdy w Europie!Pierwsze muzeum Mazdy w Europie!Pierwsze muzeum Mazdy w Europie!Pierwsze muzeum Mazdy w Europie!Pierwsze muzeum Mazdy w Europie!Pierwsze muzeum Mazdy w Europie!

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.