chceauto.pl
x
Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM

Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2021-09-27 Opinie
Nowy Citroen Ami doczekał się właśnie bliźniaka spod znaku Opla. Firma spod znaku błyskawicy zaprezentowała swoją wersję francuskiego malucha o nazwie Operl Rocks-e. W Niemczech mogą go prowadzić młode osoby, które ukończyły 15 lat i mają prawo jazdy kategorii AM.

Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM
Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM
Wprowadzając dwumiejscowy pojazd o długości 2,41 metra, Opel kontynuuje swoją elektryfikacyjną ofensywę. Niemiecki producent samochodów poszerza ofertę o zasilany akumulatorowo pojazd klasy SUM, co stanowi skrót od angielskiego sustainable Urban Mobility (zrównoważona miejska mobilność).

Dwumiejscowy pojazd ma być najtańszą przepustką do świata elektrycznej motoryzacji. . Podstawowa wersja Opla Rocks‑e będzie w Niemczech kosztować ”wyraźnie mniej niż mały samochód”, a miesięczna rata leasingowa ma być ”porównywalna z ceną miesięcznego biletu na komunikację miejską”.

Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM
Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM
Opel Rocks‑e to pojazd dla dwojga, który nie zajmuje dużo przestrzeni na miejskich uliczkach. Dzięki niewielkim wymiarom (tylko 2,41 m długości i 1,39 m szerokości, nie licząc bocznych lusterek) oraz niskiej masie (zaledwie 471 kg) Rocks‑e zalicza się do lekkich pojazdów silnikowych. To oznacza, że w Niemczech mogą go prowadzić osoby, które ukończyły 15 lat i mają prawo jazdy kategorii AM.

Bilet wstępu Opla do elektrycznej mobilności oferuje zasięg do 75 kilometrów (wg WLTP) i rozwija prędkość maksymalną… zaledwie 45 km/h. Zdaniem producenta takie parametry z powodzeniem wystarczają w codziennym ruchu miejskim. 14‑calowe koła i średnica(!) zawracania tylko 7,20 m sprawiają, że Rocks‑e idealnie nadaje się do miasta.

Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM
Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM
Akumulator Opla Rocks‑e ma pojemność 5,5 kWh i można go naładować do pełna w 3,5 godziny ze standardowego domowego gniazdka. Trzymetrowy kabel do ładowania jest na stałe zamontowany w pojeździe — wystarczy wyciągnąć go z drzwi pasażera. Opel oferuje także adapter umożliwiający korzystanie z publicznych stacji ładowania.

Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM
Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM
Siedzenia w kabinie są przesunięte względem siebie, tak aby pasażer miał więcej miejsca na nogi, a kierowca mógł łatwiej regulować swój fotel wzdłużnie. W środku jest też sporo miejsca nad głową, nawet dla osób o wzroście powyżej 1,90 m. Ponadto, Rocks‑e oferuje do 63 litrów przestrzeni na bagaż w miejscu na nogi pasażera, a na specjalnym haczyku można powiesić dużą siatkę z zakupami. Atmosferę przyjemnej lekkości w kabinie zapewnia standardowy panoramiczny szklany dach — niespotykany w pojazdach z tej kategorii cenowej.

Zamówienia na Opla Rocks‑e będą przyjmowane online lub u wybranych dealerów marki w Niemczech od jesieni, a na kolejnych rynkach od 2022 r.


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Opel Rocks-e. Nowy miejski SUM - GALERIA ZDJĘĆ

Opel Rocks-e. Nowy miejski SUMOpel Rocks-e. Nowy miejski SUMOpel Rocks-e. Nowy miejski SUMOpel Rocks-e. Nowy miejski SUMOpel Rocks-e. Nowy miejski SUMOpel Rocks-e. Nowy miejski SUM

Zobacz także

Citroen Ami

Citroen Ami 2020-02-28

Citroen sięga po sprawdzone wzorce. Wkrótce zadebiutuje produkcyjna wersja nowego mikrosamochodu francuskiej makri - model Ami.Prototyp można było zobaczyć na ubiegłorocznym salonie w Genewie. Opracowanie wersji produkcyjnej zajęło firmie zaledwie rok!...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.