chceauto.pl
x
Nowy Volkswagen Crafter. Z Polski!

Nowy Volkswagen Crafter. Z Polski!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2016-07-05 Opinie
Już we wrześniu z podpoznańskiej fabryki Volkswagena we Wrześni wyjadą pierwsze egzemplarze Volkswagena Crafter nowej generacji. Niemiecki koncern właśnie zaprezentował pierwsze grafiki prezentujące wygląd tego pojazdu.

Volkswagen Crafter
Volkswagen Crafter
Niestety, o rozwiązaniach technicznych wiadomo wciąż niewiele. Volkswagen ogłosił jedynie, że nowa generacja Craftera jest całkowicie nowym, zbudowanym od podstaw pojazdem, którego - poza nazwą - nic nie łączy z poprzednikiem.

Podkreślono duże dopracowanie aerodynamiczne, dzięki któremu samochód ma być bardziej cichy i ma zużywać mniej paliwa. Jak podano, współczynnik oporu powietrza w Crafterze wynosi 0,33, co jak na tak duży pojazd jest wynikiem bardzo dobrym.

Volkswagen Crafter
Volkswagen Crafter
Wymiary nowego Volkswagena Crafter, który oferowany będzie w wersji osobowej i dostawczej (w sumie dostępnych ma być aż 50 wariantów), mają stanowić kompromis między możliwościami przewozowymi oraz łatwością manewrowania. Samochód ma być wykonywany z dobrych materiałów i spełniać wszystkie normy jakościowe.

Volkswagen Crafter
Volkswagen Crafter
Warto przypomnieć, że budowany od podstaw we Wrześni zakład, będzie jedynym, w którym produkowane będą Volkswageny Crafter. Docelowo fabryka będzie pracować na trzy zmiany, produkując nawet 100 tysięcy samochodów rocznie.

W sumie w zakładzie znajdzie zatrudnienie około 3 tysięcy osób, które będą produkować około 17 samochodów na godzinę. Inwestycja kosztowała 3,3 mld zł.

Przypomnijmy, że Volkswagen posiada już zakład w Poznaniu, w którym produkowane są modele Caddy i Transporter.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Nowy Volkswagen Crafter. Z Polski! - GALERIA ZDJĘĆ

Nowy Volkswagen Crafter. Z Polski!Nowy Volkswagen Crafter. Z Polski!Nowy Volkswagen Crafter. Z Polski!Nowy Volkswagen Crafter. Z Polski!

Zobacz także

Auta z Poznania dla polskiego wojska

Auta z Poznania dla polskiego wojska 2020-07-29

Umowa to wynik postepowania przetargowego dla 3. Regionalnej Bazy Logistycznej. Zamówienie obejmuje 52 samochody z opcja rozszerzenia na kolejne 48 sztuk. Dostawa pojazdów ma zostać zrealizowana do końca października bierząceg roku.Kryteriami wyboru...
Elektryczny Crafter w całości polski!

Elektryczny Crafter w całości polski! 2020-07-22

Zbudowana kosztem ponad 4 miliardów złotych fabryka Volkswagena we Wrześni rozpoczęła seryjną produkcję elektrycznego Craftera. Po blisko dwóch latach współpracy z zakładem w Hanowerze, wrzesiński zakład przejmuje kompletną produkcję...
Volkswagen Poznań świętuje 25-lecie

Volkswagen Poznań świętuje 25-lecie 2018-09-12

Volkswagen Poznań (fabryka produkująca modele Caddy, Crafter i Transporter) świętował w miniony weekend 25-lecie istnienia. Głównym punktem imprezy dla 26 tys. gości (wśród których byli m.in. pracownicy z rodzinami), odbywającej się na stadionie w...
Rekordowa sprzedaż dostawczaków VW

Rekordowa sprzedaż dostawczaków VW 2018-01-05

Afera spalinowa zdaje się nie mieć wpływu na sprzedaż Volkswagena. Rok 2017 okazał się rekordowy dla Volkswagena nie tylko jako producenta samochodów osobowych, ale również użytkowych. Marka Volkswagen Samochody Użytkowe wyprodukowała w 2017 roku...
Nowy dostawczak z Polski

Nowy dostawczak z Polski 2017-12-28

Asortyment fabryki Volkswagena w podpoznańskiej Wrześni powiększy się wkrótce o kolejny model. Kilka dni temu, w Hanowerze, wyselekcjonowani klienci z kilku krajów odebrali pierwsze egzemplarze elektrycznego modelu Crafter. Pojazdy z polskiej fabryki...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.