chceauto.pl
x
Nowy Chevrolet Volt

Nowy Chevrolet Volt

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2015-01-16 Opinie
Chevrolet zaprezentował drugą generację modelu Volt. Samochód zadebiutował na salonie w Detroit.

Hyundai Genesis Coupe
Hyundai Genesis Coupe
Przypomnijmy, że Volt to samochód o napędzie hybrydowym, ale jego filozofia jest inna niż np. w przypadku popularnej Toyoty Prius. W Volcie benzynowy silnik spalinowy pełni rolę generatora prądu ładując baterie, a nie napędzając koła. Tym ostatnim zadaniem zajmuje się silnik elektryczny.

Według podobnej zasady skonstruowano drugą generację Chevroleta Volt (przypomnijmy, że europejski bliźniak tego modelu to Opel Ampera). W samochodzie zaszły jednak duże zmiany techniczne.

Chevrolet Volt
Chevrolet Volt
Dwusilnikowy układ napędowy jest o 45 kg lżejszy niż obecnie, a jednocześnie o 12 proc. bardziej efektywny. Silnik elektryczny dysponuje mocą 111 kW (149 KM), natomiast jednostka spalinowa ma 1,5 l pojemności i generuje 101 KM.

Nowy Chevrolet Volt przyśpiesza od 0 do 48 km/h (30 mil/h) w 2,6 a, do 60 mil/h, czyli 96 km/h - w 8,4 s. Prędkość maksymalna to 157 km/h.

Chevrolet Volt
Chevrolet Volt
Zwiększono pojemność litowo-jonowych baterii (opracowano je wspólnie z koreańskim LG), obecnie wynosi ona 18,4 kWh. Jednocześnie udało się zmniejszyć ich masę i to o zauważalne 10 kg.

Producent zapewnia, że nowy Chevrolet Volt na pełnym baku (który mieści niespełna 34 l paliwa) i z pełnymi bateriami przejedzie 640 km. Natomiast przy regularnych doładowywaniach prądem z gniazdka pełen bak powinien wystarczyć na przejechanie 1600 km.

Chevrolet Volt
Chevrolet Volt
Pełne ładowanie baterii trwa około 13 godzin przy napięciu 120V i około 4,5 h przy napięciu 240 V.

Nowy Chevrolet Volt trafi do amerykańskich salonów w połowie roku. Oficjalnie nie wiadomo, czy pojawi się druga generacja bliźniaczego dla Volta Opla Ampery (pierwsza nie odniosła sukcesu sprzedażowego).

Mimo wszystko można się jednak spodziewać, że względy wizerunkowe sprawią, że tak się właśnie stanie.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Nowy Chevrolet Volt - GALERIA ZDJĘĆ

Nowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet VoltNowy Chevrolet Volt

Zobacz także

Oto półfinaliści konkursu WCOTY

Oto półfinaliści konkursu WCOTY 2016-01-27

Znamy już listę półfinalistów konkursu na Światowy Samochód Roku. Komitet Sterujący konkursu na Światowy Samochód Roku (World Car Awards) wraz z globalną firmą audytorską KPMG - ogłosiły właśnie wyniki pierwszego głosowania w tegorocznej...
To już koniec Opla Ampera?

To już koniec Opla Ampera? 2014-07-22

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku Opel zakończy produkcję hybrydowego modelu Ampera. Samochód, który rywalizować miał na europejskich rynkach z hybrydowymi pojazdami Toyoty okazał się sprzedażową klapą. Przedstawiciele Opla...
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.