chceauto.pl
x
Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!

Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-10-23
Na salonie w Tokio zadebiutowała Honda Fit nowej generacji. Samochód w Europie znany jest pod nazwą Jazz.

Honda Jazz
Honda Jazz
Ten zaliczany do segmentu B hatchback otrzymał całkowicie nowe nadwozie oraz napęd - samochód będzie dostępny wyłącznie z hybrydowym układem napędowym. Niestety, Japończycy nie zdradzili jeszcze żadnych danych technicznych - nie znamy mocy, osiągów, pojemności baterii i zasięgu w trybie elektrycznym. Nie wiemy nawet, czy samochód będzie hybrydą typu plug-in czy może typu mild.

Wiemy za to, że Jazz nowej generacji będzie pierwszym modelem w europejskiej ofercie Hondy, oznaczonym emblematem „e: HEV”. To pierwszy przykład użycia przez Hondę emblematu z serii „e:Technology”, którym będą oznaczane w przyszłości wszystkie modele Hondy wyposażone w zelektryfikowane układy napędowe. A będzie ich bez liku - Japończycy zapowiedzieli przyśpieszenie procesów elektryfikacji - nie do 2025, ale już do 2022 roku wszystkie oferowane w Europie modele tej marki będą wyposażone w napędy zelektryfikowane.

Honda Jazz
Honda Jazz
Kolejną nowością w ofercie modelu Jazz jest nowa jego odmiana – Crosstar, zaprojektowana z myślą o tych, którzy szukają miejskiego crossovera. Crosstar, dostępny z tym samym hybrydowym układem napędowym oraz wnętrzem, dysponuje wyższym prześwitem, unikalną konstrukcją przedniej osłony chłodnicy, wodoodporną tapicerką siedzeń i zintegrowanymi relingami dachowymi.

W stylistyce nowej Hondy Jazz rozpoznamy ewolucję jednobryłowej sylwetki tego modelu. Uproszczona, klarowna filozofia projektowania, która będzie miała wpływ na przyszłe modele Hondy, jest zgodna z kluczowymi koncepcjami funkcjonalności i estetyki po raz pierwszy zaprezentowanymi w Hondzie e.

Honda Jazz
Honda Jazz
Dzięki nowym technologiom strukturalnym, słupek A jest o połowę węższy niż w poprzednim modelu, co poszerza zakres widoczności do przodu. Zwężenie słupka A było możliwe dzięki poprawionej sztywności skrętnej i zastosowaniu nowych technologii strukturalnych, które kierują naprężenia podczas zderzenia w stronę przedniego reflektora i słupków drzwi.

System informacyjno-rozrywkowy z bezproblemową łącznością w samochodzie i hotspotem Wi-Fi, gwarantują pasażerom stały kontakt ze światem. Nowy ekran dotykowy LED wykorzystuje styl graficzny znany ze smartfonów, z przesuwnymi ikonami umożliwiającymi przeglądanie ostatnio używanych aplikacji i list mediów. Oprócz licznych aplikacji, pokładowy system multimedialny zapewnia bezprzewodową integrację smartfona przy użyciu Apple Car Play lub Android Auto.

Honda Jazz
Honda Jazz
Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu elementów hybrydowego układu napędowego w podwoziu i w komorze silnika, Jazz ma posiadać obszerne wnętrze. Kluczem było – nietypowe w tej klasie samochodów – umieszczenie zbiornika paliwa w centralnej części podłogi, pod przednimi siedzeniami. Dzięki temu Jazz zachowuje system składania tylnych siedzeń Magic Seats, który daje możliwość podnoszenia i opuszczania siedzeń w wielu konfiguracjach i elastycznego kształtowania przestrzeni ładunkowej.

Nowy Jazz ma być bezpiecznym samochodem. Zakres funkcjonalności pakietu Honda Sensing poszerzył się dzięki zastosowaniu nowej kamery szerokokątnej o wyższej rozdzielczości, która zastąpiła montowany wcześniej zestaw kamery i radaru. Poprawiło to kontrolę otoczenia pojazdu, w tym rozpoznawanie poboczy bez krawężników i oznakowania drogi.

Honda Jazz
Honda Jazz
Udoskonalony został system hamowania w ruchu miejskim, minimalizujący skutki ewentualnej kolizji (CMBS), który skuteczniej wykrywa pieszych i rowerzystów w warunkach nocnych, gdy nie ma oświetlenia ulicznego i jest w stanie automatycznie uruchomić hamulce, kiedy wykryje pojazdy przecinające kierunek poruszania się Jazza lub skręcające na tor kolizyjny.

Tempomat adaptacyjny może teraz pracować również przy niewielkich prędkościach, w ulicznym korku, a system utrzymania na pasie ruchu (LKAS) funkcjonuje zarówno na drogach miejskich, jak i pozamiejskich oraz na drogach wielopasmowych.

Sprzedaż Hondy Jazz nowej generacji rozpocznie się na rynku europejskim w połowie 2020 roku.

Honda Jazz nowa wideo:
Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda! - GALERIA ZDJĘĆ

Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!Nowa Honda Jazz. Wyłącznie hybryda!

Zobacz także

Honda Jazz Crosstar po modernizacji

Honda Jazz Crosstar po modernizacji 2023-01-12

Honda zaprezentował model Jazz Crosstar po modernizacji. Samochód otrzymał nowe elementy stylistyczne, a także zmieniony hybrydowy układ napędowy e:HEV.Bardziej wyrazista jest osłona wlotu powietrza o strukturze plastra miodu, którą uzupełniają...
Honda Jazz i Mazda CX-30 wg Euro NCAP

Honda Jazz i Mazda CX-30 wg Euro NCAP 2020-11-12

Specjaliści z Euro NCAP opublikowali wyniki testów zderzeniowych dwóch kolejnych pojazdów. Próbom poddano właśnie nowe: Hondę Jazz i Mazdę CX-30. Przypominamy, że w nowych testach przeszkodę stacjonarną zastąpił ruchoma, poruszająca się na...
Nowa Honda Jazz w szczegółach

Nowa Honda Jazz w szczegółach 2020-02-22

Ten zaliczany do segmentu B hatchback został po raz pierwszy zaprezentowany w październiku zeszłego roku. Zdradzono wówczas wygląd oraz szereg rozwiązań technicznych. W tajemnicy utrzymywano jednak szczegóły dotyczące hybrydowego układu napędowego....
Używane: Honda Jazz II

Używane: Honda Jazz II 2017-12-30

II generacja Hondy Jazz zadebiutowała na salonie w Tokio w 2007 roku, w Europie samochód pojawił się na początku roku 2008. Auto jest nieco większe do swojego poprzednika - rozstaw osi to równe 2,5 m, nadwozie mierzy 4,9 m długości. Japońskim...
Honda Jazz po liftingu

Honda Jazz po liftingu 2017-08-14

Na zbliżającym się salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie Honda zaprezentuje odświeżony model Jazz. Zmiany nie ograniczyły się wyłącznie do stylistyki. W ofercie pojawi się też nowy silnik 1,5 l i-VTEC o mocy 130 KM.Odświeżony model wyróżnia się...
Rekordowy wzrost sprzedaży Hondy

Rekordowy wzrost sprzedaży Hondy 2017-01-28

Honda to najszybciej rosnąca popularna firma motoryzacyjna w Europie w roku 2016. Z najnowszych danych udostępnionych przez europejskie stowarzyszenie branży motoryzacyjnej ACEA wynika, że w 2016 roku łączna sprzedaż Hondy w krajach Unii Europejskiej i...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS