chceauto.pl
x

Nissan Pathfinder 2004

Dostępne silniki

benzyna

3.5

R50 (1998-2004)

Nissan Pathfinder II debiutował w 1996 roku. Rok później własną, luksusową wersję tego pojazdu pokazało należące do Nissana Infiniti (samochód został nazwany QX4).

W 1999 roku Pathfinder został poddany liftingowi. Od niewielkich zmian stylistycznych (przód otrzymał bardziej obłe kształty) istotniejsze są modyfikacje techniczne, wśród których wybija się nowy tryb pracy układu napędu - All Mode 4WD, który umożliwia stałą jazdę (niezależnie od rodzaju nawierzchni, czyli również po asfalcie) z załączonym napędem wszystkich kół. Wcześniej nie było to możliwe.

Pathfinder II, w przeciwieństwie do I generacji, posiada samonośne nadwozie, co oznacza, że utracił nieco możliwości terenowych, ale zyskał za to na komforcie. Nie oznacza to jednak, że nowy model stał się papierowym tygrysem. Zdolności terenowe wciąż są duże, samochód jest wyposażony w blokadę centralnego dyferencjału oraz reduktor. Sterowanie napędem odbywa się dźwignią (w egzemplarzach z końca produkcji - pokrętłem).

Nissan Pathfinder II nigdy nie był sprzedawany na polskim rynku. Stąd wszystkie dostępne na rynku wtórnym samochody pochodzą z prywatnego importu, głównie z Niemiec, i niestety oferta nie jest zbyt bogata. Większość samochodów posiada automatyczną skrzynię biegów, skórzaną tapicerkę i automatyczną klimatyzację. Niestety, wnętrze rozczarowuje ilością miejsca, szczególnie ciasno jest na tylnej kanapie.

Pewną wadą Pathfindera II może być brak silnika wysokoprężnego. Początkowo model ten był napędzany silnikiem benzynowym V6 o pojemności 3.3 l, w 2001 roku pojawiła się jednostka 3.5, jest to w zasadzie ten sam silnik, który znajdziemy w sportowym modelu 350Z, i który cieszy się świetną opinią użytkowników.

Zużycie paliwa w obu przypadkach jest wysokie, na szczęście obie jednostki nieźle współpracują z instalacjami LPG, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji.

Nissan Pathfinder II należy do samochodów bezawaryjnych, pozbawionych typowych poważniejszych usterek. O awarię unieruchamiającą samochód jest trudno, natomiast ze względu na wiek spodziewać się można, że wiele elementów (np. w zawieszeniu) uległo naturalnemu zużyciu eksploatacyjnemu. Na szczęście większość części zamiennych jest łatwo dostępna poza ASO, a ceny nie są szczególnie wygórowane, chociaż oczywiście koszt serwisu będzie znacznie wyższy niż w przypadku klasycznych samochodów osobowych.

Przed zakupem należy również sprawdzić stan automatycznej przekładni (niepokojące objawy to stuki), która wymaga pewnej dbałości (np. regularnej wymiany oleju).

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS