chceauto.pl
x
Ambitne plany VW ELEKTRYCZNE Ambitne plany Volkswagena
Mitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEV

Mitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEV

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2020-10-16 Opinie
Mitsubishi zaprezentowało odświeżony model Eclipse Cross. Model ten będzie w Europie oferowany z hybrydowym układem napędowym plug-in (PHEV).

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV stanie się technologicznym okrętem flagowym marki w Europie, korzystającym z hybrydowego układu napędowego plug-in, opartego na architekturze pojazdu elektrycznego EV, dwusilnikowego układu Twin Motor 4WD oraz systemu Super-All Wheel Control (S-AWC).

Przednia części nadwozia Eclipse Cross po liftingu to rozwinięta wersja charakterystycznej dla Mitsubishi koncepcji projektowania Dynamic Shield. Nowy zderzak i odświeżony układ świateł stanowią dopełnienie tej koncepcji.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Z tyłu pojawiła się przeprojektowana szyba i drzwi bagażnika, które poza odświeżonym wyglądem, mają poprawiać widoczność do tyłu. Tylne światła rozciągające się do góry i w kierunku osi samochodu podkreślają wygląd, nadając tylnej partii samochodu optycznej stabilności i szerokości. Nowe drzwi bagażnika wyróżniają się ostro zarysowaną sześciokątną formą przypominającą charakterystyczny dla Mitsubishi kształt koła zapasowego mocowanego na klapie bagażnika.

Wewnątrz znajdujemy nowe czarne wykończenie wnętrza z akcentami w kolorze srebrnym i jasnoszare skórzane siedzenia.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Nowy 8-calowy wyświetlacz systemu audio połączonego ze smartfonem (SDA) jest dostępny w standardzie, dzięki czemu kierowca otrzymuje lepszy wgląd w informacje i łatwiejszą obsługę. Ekran został przesunięty w stronę kierowcy i przedniego pasażera w celu ułatwienia obsługi, dodano też pokrętła regulacji głośności i strojenia celem łatwiejszego wykonywania podstawowych regulacji. Pad dotykowy został usunięty, aby zapewnić więcej miejsca na konsoli centralnej.

Mitsubishi Eclipse Cross wykorzystuje ten sam system 4WD PHEV, który zastosowano w Outlanderze PHEV. Architektura składa się z jednego przedniego i jednego tylnego silnika elektrycznego o dużej mocy, akumulatora trakcyjnego o dużej pojemności oraz 2,4-litrowego benzynowego silnika MIVEC z jednobiegową przekładnią planetarną.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Mitsubishi nie podało oficjalnie danych technicznych Eclipse Cross PHEV. Warto przypomnieć natomiast, że w Outlanderze PHEV silnik spalinowy ma 135 KM, elektryczny silnik przy przedniej osi generuje 82 KM, a przy tylnej - 95 KM. Moc systemowa hybrydowego układu to 224 KM. Bateria o pojemności 13,8 kWh zapewnia zasięg w trybie elektrycznym do 57 km.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
W Mitsubishi Eclipse Cross PHEV system automatycznie wybiera jeden z trzech trybów jazdy, aby dostosować go do różnych warunków: EV (napęd elektryczny), Series Hybrid (napęd hybrydowy szeregowy) lub Parallel Hybrid (napęd hybrydowy równoległy). Akumulator trakcyjny może być również wykorzystywany jako źródło energii elektrycznej do celów rekreacyjnych na świeżym powietrzu lub w sytuacjach awaryjnych - dostarcza do 1500 watów mocy z gniazdka pokładowego.

Gdy pojazd jest w pełni naładowany i zatankowany, może dostarczać energię dla potrzeb typowego gospodarstwa domowego przez okres do 10 dni poprzez system Vehicle-to-Home.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV będzie sukcesywnie wprowadzany do sprzedaży od wczesnej wiosny 2021 r. na wybranych rynkach europejskich. Polski debiut tego modelu jest w tej chwili planowany. Po ustaleniu terminu Mitsubishi poinformuje o szczegółach. Wszystko wskazuje na to, że z oferty zniknie wersja spalinowa (1.5 turbo o mocy 163 KM).


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Mitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEV - GALERIA ZDJĘĆ

Mitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEVMitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEVMitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEVMitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEVMitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEVMitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEVMitsubishi Eclipse Cross po liftingu. Tylko PHEV
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.