chceauto.pl
x
Mercedes CLS po liftingu

Mercedes CLS po liftingu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2014-06-20 Opinie
Niemcy opublikowali właśnie pierwsze zdjęcia odświeżonego modelu CLS. Na tle poprzednika model roku 2015 wyróżnia się głównie zastosowaniem innowacyjnego systemu oświetlenia wykorzystującego reflektory o nazwie Multibeam LED.

Każda z przednich lamp składa się z modułów, w których znajdują się 24 indywidualnie kontrolowane i wysokowydajne diody LED (każda z nich ściemniana jest stopniowo na 255 poziomach). Automatycznie oświetlają drogę z precyzyjnie kontrolowaną dystrybucją wyjątkowo jasnego światła - bez oślepiania innych kierowców. W jaki sposób działa nowy system Mercedesa?

Mercedes CLS po faceliftingu
Mercedes CLS po faceliftingu
Kamera umieszczona za przednią szybą dostarcza informacji do komputera, który oblicza - 100 razy na sekundę - idealny rozkład światła, tak by reflektory w optymalny sposób reagowały na zmieniające się warunki drogowe. Ponadto komputer sterujący oświetleniem współpracuje również z systemem nawigacji. Ten - zawczasu - "informuje" go o przeszkodach takich, jak ostre zakręty czy ronda - dzięki temu światła odpowiednio wcześniej dostosowują się do profilu drogi.

Z nowości - oprócz innowacyjnego systemu oświetlenia - wymienić można również zmodyfikowany przedni zderzak z większymi wlotami powietrza i przyciemnione lampy tylne. W środku, na konsoli, pojawił się "wolnostojący", dotykowy ekran o przekątnej 8 cali. Nowy jest też wzór trójramiennej kierownicy.

Mercedes CLS po faceliftingu
Mercedes CLS po faceliftingu
Sporo zmian zaszło również w palecie jednostek napędowych. Do silników wysokoprężnych dołączył model CLS 220 BlueTEC wyposażony 2,1-litrową, 4-cylindrową jednostkę o mocy 170 KM i 400 Nm. Ten sam silnik - w wersji CLS 250 BlueTec - rozwija 204 KM i 500 Nm. 3,0-litrowy diesel V6 o 258 KM i 620 Nm oferowany jest, jako CLS 350 BlueTEC.

Wśród odmian benzynowych pojawił się nowy CLS 400 (zastępując CLS 350 CGI) wyposażony w 3,5-litrowy silnik bi-turbo V6, który produkuje 26 KM i 110 Nm więcej niż jego poprzednik. Kierowca ma więc do dyspozycji 333 KM i 480 Nm (354 lb-ft).

Mercedes CLS po faceliftingu
Mercedes CLS po faceliftingu
Na liście wyposażenia opcjonalnego modeli: CLS 220 BlueTEC, CLS 250 BlueTEC, CLS 350 BlueTEC i CLS 500 pojawiła się automatyczna skrzynia biegów 9G-Tronic. Wszystkie silniki spełniają teraz normy emisji spalin Euro 6.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Mercedes CLS po liftingu - GALERIA ZDJĘĆ

Mercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftinguMercedes CLS po liftingu
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.